| chiftelutacrocanta a întrebat:

Uneori sunt prea paranoic sa stau pe site-ul TPU, mi-e frica sa nu aduc jigniri la adresa altora, si intr-un final sa fiu judecat pentru faptul ca nu stiam psihologia celorlalti oameni de pe TPU.Credeti ca oamenii gandesc la fel, reactioneaza la fel la aceleasi cuvinte citite? Eu poate vreau sa transmit altceva la oameni, si mi-e frica sa nu inteleaga oamenii gresit ce transmit.Credeti ca oamenii pot intelege o intrebare curioasa cand e scrisa in cuvinte ca fiind o jignire dat fiind faptul ca prin scris nu se foloseste limbajul fizic al trupului?

3 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Fiecare intelege ce vrea. Nu? Depinde cum o spui totusi.

| Pool77 a răspuns:

Daca nu inteleg ce vrei tu sa le transmiti mai incerci o data, daca nici asa la revedere.
Nu trebuie sa-ti bati capul cu toata lumea, ai murii de nervi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de exprimare(si desigur de oameni, unii mereu vor intelege gresit oricum te-ai exprima)