| Karizma a întrebat:

URGENT! Sunt clasa a 7a si diriginta m-a ales pe mine sa sa fac un discurs dedicat celor de clasa a 8a, help me! nu am nicio idee de ce sa scriu, sad FUNDA pentru celmai emotionant si mai la sentiment big grin
P.S. sa fie cat mai scurt, multumesc anticipat :*

3 răspunsuri:
| powergirl a răspuns:

Dragi colegi de clasa 8 a aici noi ne despartim, pe viitor va urez sa aveti numai note bune sa invatati bine la liceu, va doresc sa aveti in viata numai bucurii si succese si sa treceti peste incercarile vietii cu brio sau cu bine acum cum vrei sa te exprimi. spre final ma doresc succes la testare nationala

Viata nu inseamna de fiecare data chiar tot ce ne dorim, dar incercam sa o traim cat mai bine posibil. Nu exista viata perfecta dar putem petrece oricand clipe minunate si perfecte. Sa ne revedem cu bine si mult noroc!

| IcemanFRS a răspuns:

Păi eu doar spun ideile și tu dezvolți :
-Ureză-le succes la evaluarea națională
-Încearcă să le explici că ei sunt pe ultima sută de metrii și că trebuie să dea tot ce au mai bun pentru a lua rezultate foarte bune să se înscrie la liceu.

| Maria2903 a răspuns:

Bună! Eu aș începe așa:
În primul rând vreau să ne aducem aminte cu toții prima zi de școală în care am intrat emoționați pe poarta școlii. Matematica, fizica și chimia, care uneori ne-au dat bătăi de cap, orele de muzică și desen, dar și ora de dirigenție, ca ora știrilor PROtv. Acum cu toții am crescut, și vine vremea să ieșim pe poarta școlii emoționați. Vine vremea liceului, un alt 'hop'. Prințese, pârâcioși, 'zmei', colegi care ne fac să râdem la ore, colegi care ne mananca toată mâncarea, colegi amețiți..Cu toți avem astfel de colegi. Din păcate, acum voi vă despărțiți, o luați pe drmuri diferite, dar sunt sigură că (,) clasa voastră de suflet e aceasta, alături de care ați tras și bune și rele. BAFTĂ!