| Florentina9210 a întrebat:

Va plac produsele lactate?

Mie imi place doar laptele cu cereale si cateodata iaurtul cu fructe

75 răspunsuri:
| R0R0 a răspuns (pentru Florentina9210):

Stiu,stiu.

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Tu arata-mi mie unul care e definit natural si care n-a bagat in viata alte suplimente sau steroizi, tu doar arata-mi si jos palaria. Dar nu aici voiam sa ajung. Nu te gandi ca eu sunt un Big Show sau altceva, ti-am zis c-ai confundat subiectul si ai dat-o-n altele, nu e vina mea ca nu m-ai inteles din prima!

| Florentina9210 explică (pentru Aberdeen):

Laptele la cereale. Si mai imi place si cu fidea.

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Tu deja ai alta problema rolling on the floor)))! Vezi ca-ti imbolnavesti stomacul asa, daca te tii nemancata nu o sa fie chiar bine, o sa slabesti in ultimul hal.

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Aici nu e vorba de inteles. Problema este ca, tu mergi pe principiul ''gras si frumos'', de unde stii tu ca aia grasi nu au probleme? din contra, un om mai masiv, poate fi expus unor anumite afectiuni gen: diabet, hipertensiune, boli hepatice, cardiace etc.

| R0R0 a răspuns (pentru Drimmero):

Stai calm, vine vara. laughing)
Nici nu sti cate se pot intampla.

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Eu merg doar pe conceptia :''Mananca ce-ti place si cu asta termini balciul''! Dupa logica ta, daca mananci de la fast-food automat te ingrasi? Tu ai impresia ca sunt vreun dement care mananca 24/24 acolo? Ti-am explicat mai demult, mananc si eu cand poftesc. La mine nici nu se pune problema de ingrasat, asta mi-e metabolismul, nici gras, dar nici slab, am arderi rapide si nu se pune mai mult decat trebuie, am un mare avantaj aici.

| Aberdeen a răspuns (pentru Florentina9210):

Probabil nu e singura concepție pe care o are, din moment ce nu răspunde aproape niciodată la comentariile pe care i le mai pun.
Mie îmi plac produsele lactate, dacă se poate cât mai naturale. De ce nu, chiar de la sursă! laughing Am avut un coleg care mânca foarte des lapte, dimineața, seara, etc. A ajuns un vlăjgan înalt până la Dumnezeu, deșirat, osos, și doamnele profesoare puneau seama de asta pe obișnuința lui de a consuma lapte la orice oră. Acum... nu se știe. Dar iată că nici pentru produsele sănătoase nu e bun excesul. thinking

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Felicitari!

| Florentina9210 explică (pentru Aberdeen):

De la sursa? Bine, are unchiul meu vaca, sa iti trimit vreo 5 litri? laughing

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Daca vine vara, ce? Si de azi pe maine se pot intampla multe, la cat de ineevitabila este viata asta!

| Drimmero a răspuns (pentru Aberdeen):

Pur si simplu, se nimereste sa uit sa-ti dau reply, primesc destul notificari si nu reusesc sa raspund tuturor, uit de ele, daca nu le citesc pe toate, nu le mai citesc! Sa n-o iei personal, nu am nimic cu tine sau ceva, doar ca uit, nu esti singura careia ii uit notificarea!

| R0R0 a răspuns (pentru Drimmero):

Bine.
Lasa pesimismul ăsta la o parte.

| Aberdeen a răspuns (pentru Drimmero):

Okay, nu aștept să-mi răspunzi în mod special. Pur și simplu mi s-a părut că ceva te-a deranjat, cândva, și eram curioasă care era problema. laughing
Acum nu încerca să te scuzi, sau altceva, am înțeles.

| Aberdeen a răspuns (pentru Florentina9210):

3 litri îmi ajung, mă întorc eu după restul altădată.hee hee

| Drimmero a răspuns (pentru Aberdeen):

Nici cea mai mica problema nu as avea-o cu tine, Anca!

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Este purul adevar, as vrea sa fie totul roz pe lume, dar ramanem doar cu vrutul/

| R0R0 a răspuns (pentru Drimmero):

Si cu sperantawinking

| Florentina9210 explică (pentru Aberdeen):

Ok. Lasa-mi adresa ta in mesaj! laughing Curier sau posta?

| OldSoul a răspuns:

Nici inghetata nu-ti place?

| Alexandru_Manutza_1989 a răspuns:

Lactate ai branzeturi. Nici sa nu aud de ele! Singurul care imi place este iaurtul de fructe laughing)

| Mădă0611 a răspuns (pentru Drimmero):

De fapt laptele are atat de multe proteine incat acidifiaza organismul, care e obligat sa ia calciu din oase ca sa se neutralizeze. laughing

NOname
| NOname a răspuns (pentru Mădă0611):

De data asta, perfect de acord!

| Florentina9210 explică (pentru Mădă0611):

Cine stie ce tip de hybrid se face mister Drimmero. laughing

| Cosmin86 a răspuns (pentru Drimmero):

1. suplimente = natural

2. cunosc destui definiti si fara suplimente, dar au nutritionist personal + antrenor personal. Si oamenii aia sunt o enciclopedie legat de alimentatie, mananca de 7-8 ori pe zi, intr-un anume fel, etc.

Deci se poate.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Mădă0611):

Laptele are 3.2 % proteine, are chiar foarte PUTINE.

Carnea are cam 20 %. 20 parca e "un pic" mai mult decat 3.2 laughing

Mai documenteaza-te inainte sa spui cretinitati de genul "ia calciu din oase sa se neutralizeze".

| Florentina9210 explică (pentru Cosmin86):

Mie ce imi recomanzi pentru crestere in greutate. Ce supliment ar fi bun?
Am auzit de Serious Mass ca ar fi bun. E adevarat?

| Mădă0611 a răspuns (pentru Cosmin86):

Ooo, nenea culturistu care le are cu mancarea.
Da' trebuie sa aiba peste 90% ca sa fie mult? E mult pentru noi. Asta 1 la mana. 2, carnea o consumi pentru proteine, dar laptele il consumi pentru calciu, pe care de fapt il fura din oase. :>

http://saveourbones.com/osteoporosis-milk-myth/