| principessa1994 a întrebat:

Va rog frumos niste statusuri superbe si frumoase, de dragose, de viata!

3 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

O viaţă fără înfrângeri este o viaţă fără victorii. Cine nu ştie să piardă nu ştie nici să câştige!

Nu uita niciodată să zâmbeşti nu ştii niciodată cine se v-a îndrăgosti de zâmbetul tău! puppy dog eyes

Sunt puţini la care ţin
Şi pleacă departe din vina mea sau pur şi simplu pleacă
Şi cine îmi poate promite că într-o zi or să se întoarcă.

Înainte de a-i spune cuiva că-l iubeşti, învaţă să mergi pe zăpadă fără să laşi urme.

Oamenii se despart pentru că văd problemele mai mari decât sunt, dar dacă ar vedea şi iubirea la fel de mare cum este, iubirea ar putea dura pentru totdeauna!

Ăsta-i momentul. Nu te opri dansează după ritmul inimii. Cand mă priveşti aşa e dragoste din prima love struck.

Nimeni n-o să ne oprească, atâta timp cât incercăm, avem mereu o şansă. Nu-ţi fie frică, lasă visele să se împlinească ♥.

Întâmplător, oricine poate iubi. Dar, nu oricine, poate cunoaşte iubirea adevărată!

În viață am învățat că fericirea se plătește, pierdută în amintiri, vezi cum totul se prăbușește!

Poate-s nebună, însă IUBESC ploaia. ♥— Mai ales dacă nu pot să ies din casă în acel timp. Oricum, ploaia mă calmează, pe mine cel puțin. Oricât de supărată aș fi, dacă plouă, mă simt în lumea mea.

Nu îți închipui ce are ea în suflet, te iubește, tu, vagabond din fire o faci să ajungă să poată zâmbii doar când te vede prin fotografii.

Uităm cu toții că trecem prin viață, nu stăm... și doar împreună învățăm.Să iubim, să ajutăm, să uităm, să iertăm

Pentru unii dragostea e doar un joc, pentru mine ea, înseamnă tot!winking

Am plâns ascultând muzică şi privind fotografii. Am dat telefoane doar pentru a asculta o voce. Am fost indrăgostită de un surâs. Am confundat sentimente. Şi am iertat greşeli de neiertat!

♥ Cu toții spunem multe minciuni, dar cea mai folosită este: " Sunt bine. "

Invinge durerea, razi cat se poate caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte.

Când cineva intră în viaţa ta, o parte din tine îţi spune :" Nu eşti nici pe departe pregatită! ", iar cealaltă jumătate îţi spune : " Convinge-l să fie al tău pentru totdeauna!

Stii, ieri credeam că totul se termină aici. Dar, nu. Uneori cazi, şi apoi te ridici! ♥

Când viața ți se pare grea, iar tu vrei să izbutești, trei arme trebuie să ai: să ierți, să uiți și să iubești!

Şi când dintr-o îmbrăţişare simţi că primeşti tot ceea ce ai nevoie... înseamnă că eşti în braţele persoanei potrivite. ♥

Cand crezi ca stii toate raspunsurile, viata iti schimba intrebarile.

Închide ochii şi lasă-te pe spate. În clipa asta toate visele devin realitate!♥.

Și ochii noștri spun ceea ce gura nu are curaj să spună

Suntem actori pe o scenă dominată de vise... unde sentimentele bune sunt interzise!kiss

Nu face dintr-o persoana totul. Pentru ca atunci cand va pleca, vei realiza ca nu mai ai nimic.

Am persoane cărora nu le pot spune cat de mult le iubesc! Persoane ce m-au invăţat sa fiu puternică, si să nu ţin cont de lumea din jur!

Prin câte am trecut am învăţat că puţine persoane te iubesc cu adevărat.

De unde atâta optimism, nu ştii că după soare vine ploaia?

Cand iubesti pe cineva nu e pentru ca asa vrei, ci pentru ca asa simti.

Căţi oare mai ştiţi ce înseamnă să iubeşti.Să ai fluturi în stomac şi să simţi că te topeşti. - B-

Poţi să suferi, să disperi sau să trăieşti. Totul are preţ, depinde cât plateşti.

Într-o lume mare cu prea puţine uşi deschise, sunt încă o puştoaică ce trăieşte prin vise! ♥

Nimănui nu-i pasă dacă eşti trist, aşa că ai putea la fel de bine să fii fericit. happy

Toţi merită o a doua şansă dar nu pentru aceleaşi greşeli.

Sper ca te-am ajutat cat de cathappy

| principessa1994 explică:

* dragoste