| anonim_4396 a întrebat:

Va simtiti in siguranta cand aveti un prieten/prietena, va este bine? ce aveti in plius fata de cei care n-au o relatie, sau poate va este mai bine singuri.

Răspuns Câştigător
kratos
| kratos a răspuns:

Eu sunt rac deci simpla prezenta si felul sotiei mele de a fi ma face sa ma simt bine si sa ma mandresc cu ea. In legatura cu ce am in plus este evident ca o am pe ea iar la partea cu singuratatea nu ma bag deoarece fiecare traieste dupa principile sale. O zi buna.

9 răspunsuri:
luciana
| luciana a răspuns:

Eu sunt casatorita, am un sot de o viata, doua gemene si un scump de nepotel de doar 3 luni pe care il aud si vad zilnic si la orele tarzii din noapte, undeva in Australia indepartata, eu,- fiind de fapt, o bunicuta de internet ...Imi este f bine dar mai bin mi-ar fi de l-as putea tine, macar pentru o clipa in brate si alinta. NU, nu as putea trai singura : as aduce cerul, curcubeul, infinitul mult mai aproape de mine, l-as atinge pret de o clipa, rugand divinitatea sa ma inconjoare cu protectia ei, aducandu-mi prietenii de o viata cu care sa ne depanam, ale tineretii valuri... Cu drag, Lucien.

| Georgiana2905 a răspuns:

Te simti bine in ambele situatii, atat cu cat si fara iubit dar daca totusi ai un iubit care sa te merite, sa te respecte si sa stie sa se comporte cu tine cu atat mai bine. E bine sa stii ca ai pe cine te baza si cu cine discuta lucruri pe care cu parintii nu le poti discuta. Si da, ma simt in siguranta cu iubitul langa mine. E placut sentimentul acesta.

| shishilik a răspuns:

Mereu cand lucrurile se schimba in rau intr-o relatie, spun ca nu voi mai intra in alta relatie curand... Dar pur si simplu nu pot sta singura, si asta ma uimeste, pentru ca eu sunt o singuratica, sunt emo cum s-ar spune, adica nu-mi plac grupurile mari, si totusi, nu pot trai fara un partener. Ma face sa ma simt in siguranta. Nu consider ca am ceva in plus fata de o persoana singura, daca acea persoana singura nu are nevoie de cineva alaturi. Am prietene foarte bune care nu au avut ani de zile pe cineva, dar sunt foarte impacate cu ideea. Eu personal, iubesc senzatia de a avea pe cineva:X

| Helene a răspuns:

Ambele parti au o parte buna.Pe langa faptul ca ai cui sa ii spui sentimentele te poata apara astfel sa te simti in siguranta.Cand esti singur nu iti spune nimeni ce sa faci sau sa nu faci.Esti de capul tau papa

| 1992 a răspuns:

Nu ca ma simt mai in siguranta da e mai bine depinde si de partener trebuie sa-i alegi cu atentie de exemplu pentru mine conteaza cel mai mult sa am cu cine sa vbtongue

| scarllet a răspuns:

Atunci cand ai pe cineva langa tine, in primul rand te simti proejata (asta in cazul in care esti femeie), ai mai mult curaj, si mai multa incredere in tine. si ai nevoie sa simti ca ai pe cineva alaturi care sa tina cu tine, sa iti ridice moralul si sa iti dea un sfat cand ai nevoie.

si in plus ai un partenerlaughing

Răspuns utilizator avertizat
| EugenfanNadal a răspuns:

Aici depinde de la persoana la persoana unii prefera sa fie singuri...eu cred ca este mai bine sa ai o prietena...

| hetzer a răspuns:

Mie imi place s-a fiu solitar, cei care au prietena, de obicei sunt cu capu-n nori. Cand esti solitar obtii mai usor succese in viata profesionala.