| Narfundo a întrebat:

Va voi impartasi sentimentele mele.De ceva vreme ma simt terminat, obosit, fara sa fi facut nimic.Nu stiu care o fi cauza, probabil caldura.Ma voi nu aveti senzatia ca este mai greu de trait cu fiecare an care trece? Sa fiu al naibi lumea asta este din ce in ce mai rea, eu nu pot sa o mai inteleg.vad anii cum trec, ultimi ani au fost o povara.Va rog sa ma ajutati cu niste argumente, sunt singuru care are parerea astasad? Sunt cumva bolnav? Parca sunt deprimat mai ales de la inceputul verii...am avut si cateva chestii ...in fine.Sunt sigur ca nu sunt singuru, am vazut altii mult mai atinsi de probleme de genul asta.

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

E de vina monotinia asta.Trebuie sa faci in fiecare zi ceva nou.Sa te apuci de un sport, sa iesi prin parc sa cunosti oameni/mentalitati.Cu cat stai mai mult singur cu atat mai mult gandesti.Si a gandi in cantitati mari e grav. Oamenii mai nou, gandesc totul numai in negru.Asa ca nu mai gandi ci traieste:P
Buni, rai anii trec.Si ai grija ca o sa ii regreti. Uite si o melodie:http://www.youtube.com/watch?v=PWa6uz1ayME

| Narfundo explică:

F frumoasa melodiatongue.

| marrr a răspuns:

Ehe, de-ai fi singur te-ai simti de 100 de ori mai rau. Si eu fac parte din acea categorie, parca nu mai sunt eu de cand a inceput vara. Stau toata ziua in casa ca toti sunt plecati si e naspa. Nu stiu ce e cu starea asta, de unde vinethinking

| nobody_9468 a răspuns:

Te simti obosit, terminat, deprimat fiindca tocmai:nu faci nimic! Si eu sunt la fel cat stau degeaba, fara sa fac ceva util.
Viata e din ce in ce mai grea, asa e! Vine sfarsitul lumii, sfatul care l-am mai dat multor persoane"arde'o la maxim", 2 ani mai ai, de fapt unul jumatate, pe 22 decembrie 2012 iti inchei socotelile cu viatahee hee. Glumesc, doar ca... fa ceva, nu conteaza ce, numai fa!

Bafta.

| Азбука a răspuns:

Da, esti bolnav, si deprimat, si atins de... probleme.
Fa un dus si te vei simti bine.

| Aura a răspuns:

Nu mai sta asa. Nu e bine in special pentru psihicul tau, probabil ai intrat intr-o stare de melancolie, din care din cate vad nu mai poti iesi. Socializeaza cu cat mai multi oameni, iesi la sucuri, plimbari, fa o mica excursie. Incearca sa privesti viata cu alti ochi, gandindu-te ca maine va fi o zi mai buna. Lasa deoparte rautatile celor din jur, tu ia si vezi-ti de viata ta sa-ti fie tie bine, daca tu nu te gandesti la asta, nimeni ( in afara de familie ) nu o va face, crede-ma. In ziua de azi, fiecare face in asa fel incat sa-i fie lui bine, neavand in vedere ca poate ii afecteaza pe cei din jur. Nu e bine pentru sanatatea ta sa fii asa. happy Bafta!