| FoundYouLover a întrebat:

Vi s-a intamplat vreodata sa fiti super-deprimati? Cum se iese dintr-o stare de genul asta? Imi vine numai sa plang incontinuu, sa nu fac nimic si nici nu ma pot concentra prea bine asupra a ceea ce fac. Imi lipseste complet cheful de viata si mai rau este ca nici nu am impresia ca situatia se va schimba vreodata.

Răspuns Câştigător
| MisFit20 a răspuns:

Toata lumea are asa o stare unii mai des, altii mai rar, altii deloc. Trebuie sa gasesti ceva care sa te distraga de la asta, ceva ce iti place sau pur si simplu plangi sa te descarci.

10 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Bună!
Da, mi se mai întâmplă.
Nu prea poţi ieşi din starea asta aşa uşor. Dar e important să ştii că o să treacă la un momentdat. Gândeşte-te la asta. Într-o zi, totul o să fie bine. Da, ştiu că nu crezi, dar totuşi, poţi visa. Imagineză-ţi cum ai vrea să fie viaţa ta, ai putea să scrii pe o foaie eventual.
Că veni vorba de scris, ai putea şi să scrii tot ceea ce simţi, ce te deranjează, lucruri de genul. Te ajută să te descarci.
Sau, încearcă să-ţi distragi atenţia.
Sau, mănâncă ciocolată(ok, asta fac eu)
O seară frumoasă!

| FadetoBlack a răspuns:

Ai ceva decepţii în dragoste?

| FoundYouLover explică (pentru FadetoBlack):

Am deceptii si in dragoste, am deceptii si cu privire la cariera, ca nu gasesc de munca, am deceptii si cu privire la unii membri ai familiei, sunt tot o deceptie, un esec total. As vrea sa se intample ceva, o minune poate, si sa am si eu noroc, macar pe un singur plan, daca nu pe toate.

| FadetoBlack a răspuns (pentru FoundYouLover):

Exact aşa mă consider şi eu. Un eşec total. Te asemeni aşa de bine pe acest plan cu mine.

| FoundYouLover explică (pentru FadetoBlack):

Azi ma simt mai bine. Nu stiu daca imi trece sau nu pana maine si starea de bine, ca eu asa sunt in deceptii, am zile mai bune si mai proaste. Sper sa nu-mi treaca starea de mai bine de azi. Si daca tot spuneai ca si tu te consideri la fel, un esec total, spune-mi, nu simti si tu uneori ca ai chef sa faci un lucru fara sens nu pentru ca ar avea vreo logica, ci tocmai pentru ca n-are nici o logica, doar pentru ca e tampit si idiot?

| FadetoBlack a răspuns (pentru FoundYouLover):

Ideea e că nu prea am chef de nimic... Niciodată. Încerc să-mi ascund starea. Şi uneori sunt"foarte fericită" dar...

| Jipa95 a răspuns:

Pai eu cand sunt in starea aceasta beau sa uit de toate, dar nu iti recomand asa ceva. Mai bine trage un pui de somn si uita de toate problemele tale, este mai indicat asa

| OoBunnyoO a răspuns:

Cu toii avem astfel de momente, dar trebuie sa trecem peste. Daca nu este o stare constanta si este doar o chestie temporara, de doua-trei sau doar de moment, incearca sa te descarci. Plangi cat simti ca ai nevoie, asculta muzica trista, iar apoi du-te la culcare. Pana maine te vei simti mai bine.
Dar daca este o stare constanta de cateva luni, incearca sa te duci la un psiholog.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
De exemplu acum chiar asa sunt, sunt deprimata, mai mult din cauza rautatii oamenilor.
Poti iesi daca te rogi mult.
Te pup!

| FoundYouLover explică (pentru anonim_4396):

Si eu sunt deprimata tot din cauza rautatii oamenilor, dar si din alte cauze. O sa ma rog. Poate ma ajuta Dumnezeu sa-mi gasesc un sot si sa trec prin toate mai usor cu el.