| painecuzahar a întrebat:

Voi acceptati sfaturile altora cand vine vorba de relatiile voastre sau viata voastra in general?

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Depinde de persoanele care dau asemenea sfaturi. Ca un exemplu, unii iti dau sfaturi despre casnicie dar ei nu au fost casatoriti niciodata.
Ai accepta sfaturi de la asemenea persoane?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Le accept. Nu prea le pun in practica...

| dullcat a răspuns:

Daca sunt persoane foarte apropiate, in care am incredere deplina, raspunsul e da.

| J0B0MAT a răspuns:

Nu prea.Dar depinde, la chestii minore clar nu. Dacă e ceva mai complex, mai ascult și alte păreri și decid apoi.

| Dismally a răspuns:

In relatii clar nu, de ce as avea nevoie de sfaturile altcuiva? Sunt alegerile mele, bune sau rele. Cele de viata in general depinde, daca el le consider bune, potrivite atunci as putea sa le accept.

| Hyperion7 a răspuns:

Sa zicem, mai mult le filtrez și văd ce iese și la urma aleg ce cred eu că e mai bun

| VoidEternal a răspuns:

Daca sunt bune.

| wildthing a răspuns:

Le ascult si le filtrez. Nu sunt foarte inteligent, deci exista intotdeauna posibilitatea sa intalnesc oameni mai destepti decat mine. Daca filtrul meu imi spune ca sfaturile lor sunt bine intentionate, de ce sa nu le urmez?

| carevaescu a răspuns:

În principiu da. O mare parte din deciziile pe care le luăm în viață sunt influențate de sfaturile celorlalți.
Că luăm acel sfat de la o persoană direct, dintr o carte, pe YouTube și așa mai departe, tot sfat rămâne, și tot ne influențează în moduri semnificative. Uneori ne schimbăm viața radical în urma unui sfat.