| killmesoftly a întrebat:

Voi ce credeti ca il determina pe om sa fure?

9 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Păi dacă omul nu are bani sau alte lururi iar alţii au, normal că vor atât de mult banii sau acel lucru înebunşte şi fură, apoi dacă vede că ia mers bine şi i-a fost de folos continuă să fure până când se învaţă minte sau nu se învaţă minte deloc.

| ASIGURATORUL a răspuns:

Insuficienta banilor in primul rand; instabilitatea locului de munca, anturajul, greutatile de orice fel cu care se confrunta zilnic.

| ionutzul31 a răspuns:

Doar simpla afundare in materialismwinking

| Bunicul62 a răspuns:

Sunt prea multe locuri de munca si ei vor sa trintoreasca.De ce inainte de 89 hotia se rezuma numai la gainarii? Acum hotia este la rang de lege aia care fura sute de milioane sunt dati exemplu ba vin sa ne dea si sfaturi, ce ai dori de la tagmasi avind asa exemple =sa fure

| Anna_8997 a răspuns:

O intrebare buna...

Dupa parerea mea, oamenii ajung sa fure, din cauza neajunsurilor, in unele cazuri, deoarece mai sunt si alti care de si au situatie financiara foarte buna, isi dorec lucruri pe care nu si le pot permite. Si asa ajung sa fure. Cei care fura nu sunt oameni cinstiti, care chiar nu mai au nici`o posibilitate, pentru ca daca ar fi, nu ar ajunge sa fure.

Sper sa gasesti raspunsul pe care il cauti. Eu atat am avut de spus. Bye :*

| Ađııa a răspuns:

Haha laughing Ce nu il determina!
In primul rand,salariile mici. De ce?! Din cauza tampitilor care conduc aceasta tara! Pentru ca in tara asta,numai lor le e bine. Nimeni nu se gandeste la ziua de maine,la cum isi duc crucea zi de zi batranii bolnavi cu niste pensii de ****, copiii abondonati pe strazi prin tomberoane, lasati pe scara blocului sau mai stiu eu ce...Pe politicieni ii intereseaza doar sa aiba ei,apar in interviuri la tv cum ca "o sa facem nu stiu ce,o sa demaram inceputul acestui proiect si o sa'l finalizam pe data de___"
Dupa ce s'au vazut cu banii si cu publicitatea **** proiect!
Sincera sa fiu, m-am saturat de oamenii astia de ****, din tara asta de ****. Abia atsept sa fac 18 ani sa ma duc cat mai departe, daca ma ajuta Dumnezeu. happy

| DulceCaLamaia a răspuns:

Faptul ca poate.

| sufletratacit a răspuns:

Saracia,anturajul,derinta de a afla cum e sa furi, lipsa de adrenalina etc.

| soADE a răspuns:

Saracia! altceva ce? tu daca n-ai avea ce sa pui pe masa la copii. nu ai fura? sau te referi la furturi profesioniste? thinking alea sunt din cauza prostiei si nebuniei laughing oh go on