| Sisiwieuc9 a întrebat:

Voi ce credeți? Moldova e următoarea tinta? Eu cred ca e clar.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Are de gand sa ajunga la transnistria asa ca nu e exclusa varianta rep MD, ucrainienii si aia din republica ne vorbeau de rau si s-au folosit de romani cum au putut inclusiv ucraina a ciordit o parte din RO, rep MD nu stiu cum naiba s-a separat de RO cand inainte era RO cu tot cu MD, acum uite ca li se intoarce craca si isi primesc cureaua pe spinare

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Dupa ce s-au facut de ras in Ucraina, si au aranjat economia tarii pe urmatorii 10 ani, eu zic ca Rusii vor sta cuminti.
Poate ca tarile expuse, vor avea timp sa intre in NATO si UE.

| Drimmero a răspuns:

Tot ce e posibil ca Isi vor umfla si ei muschii cu Moldova, au incercat cu Ucraina si usor-usor vor pleca cu coada intre picioare, m-am lamurit de marele bau-bau rusia de ce e in stare, numai diversiuni si gura e de ei, astia sunt niste pisicute care isi umfla temporar muschii artificiali, pana acum s-a p1sat NATO cu stil pe ei in mod indirect furnizand arme ucrainenilor, daca interveneau in mod direct luau viol rusii in toate pozitiile, a pierdut si Le penibila alegerile in Franta, deja rusia si implicit putin devin tot mai mici pe zi ce trece, pierde controlul, e socul vietii lui ca dupa 60 si ceva de zile de razboi nu a castigat NIMIC si Europa e tot mai unita pe zi ce trece cu exceptia unor cartite puse tot de el in cateva tari mici, sfarsitul lui e aproape.

| Drimmero a răspuns:

Nu ai ce sa le faci comunistilor, tataita asta a ramas retrogradat pe vremea tovarasilor, iar acum are limba infipta in dosul lui putin, e risipa de timp sa discuti pe argumente cu amaratii astia, daca n-ar imprastia dezinformari mizerabile ar fi inofensivi dar raman la fel de mizerabili ca tatucul lor bolnav.

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Mi se pare o prostie din partea lui Putin să pregătească deja un nou război nou, când primul nu e terminat. Ceva îmi spune că se pregătește să facă pace cu Ucraina. Până la urmă, ucrainenii rezistă deja de vreo 60 de zile; Moldova nu știu dacă rezistă 60 de minute.

| Sisiwieuc9 explică (pentru Niciunnumedeutilizator):

Spre deosebire de Ucraina, Moldova n-are armata, ceea ce ma face sa cred ca poate fi cucerita cu 1500 de soldați rusi și "auxiliari" transnistreeni. Acum, ar exista rezistenta civililor, dar mai mica fata de cea din Ucraina, căci unii o sa susțină Rusia în continuare. Le dau maxim 72 de ore.