| Petrica9 a întrebat:

Voi ce faceți când sunteți supărați, si cu moralul la pământ?

15 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ascult muzica, si ma duc sa stresez pe cine apuc.
Sau beau ceva calm, si ma culc.

| Mădă0611 a răspuns:

Daca m-a suparat cineva, ascult radio, sa nu leg vreo melodie de-a mea de persoana respectiva, si ma gandesc la razbunare. Totul se plateste, asta ma calmeaza.

| MilesAway a răspuns (pentru Mădă0611):

"sa nu leg vreo melodie de-a mea de persoana respectiva (...)".
Sa spunem ca eu iti share-uiesc acum o melodie care-ti place si tie si maine te supar, sa inteleg ca nu vei mai putea asculta acea melodie pentru ca-ti va aduce aminte de mine sau cum vine asta?

| Mădă0611 a răspuns (pentru MilesAway):

Exact!

Se intampla sa nu imi mai placa o melodie daca o asociez, fara sa vreau, cu cineva de care nu imi place. Gen, aveam o melodie noua, adica neasociata cu ceva, si s-a pus un nene langa mine in autobuz. Nenea nu m-a enervat, dar melodia nu ma mai atrage, ca imi aminteste de el. (dimineata sunt cam aceeasi oameni, deci nu era asa strain). Sau unii miros urat; cand ascult melodia pe care creierul o asociaza cu ei, ca era noua, simt acel miros. oh go on

| MilesAway a răspuns (pentru Mădă0611):

Interesant.
Si eu asociez deseori melodiile cu oameni si intamplari. Ca idee, prin intermediul muzicii de fapt memorez mai bine. In sensul ca imi aduc aminte mai usor. Dar majoritatea amintirilor sunt placute. Daca este ceva ce ma deranjeaza, daca ma deranjeaza, am tendinta sa uit relativ repede. Imi vine natural, e un filtru in gandire.

Si, cam aiurea ce ai scris. Ca iti diminuezi lista in mod involuntar cu fiecare noua asociere nedorita.
O varianta ar fi sa iti tii castile in buzunar in locurile publice si, de asemenea, sa nu mai dai share si altor pers. cu ceea ce asculti tu.

Btw, si pe tine te-am asociat cu coloana sonora a filmului K-Pax. De la o conversatie cu tine mai veche.

| Mădă0611 a răspuns (pentru MilesAway):

N-o diminuez, ca melodii noi tot apar, si pe multe le tin acasa (de ascultat cand nu sunt suparata), gen nu imi iau telefonul cu mine cu lunile. Nu-mi convine treaba asta cu asocierea involuntara, dar cî sî fî? nî cî sî fî. Uneori e fain, doar inchid ochii si-s unde eram cand ascultam o melodie. Mi s-a intamplat si sa imi opresc muzica doar ca sa nu o "stric".

| SilentRain a răspuns:

Mananc inghetata, ascult muzica, ma plimb.

| OldSoul a răspuns:

Respir, asa cum fac in general.

| J0B0MAT a răspuns:

Drink,smoke,walk,music.

| Lostlyric a răspuns:

Imi ridic moralul de jos, il scutur, il pun la loc, apoi ma duc pana la McDonalds si imi cumpar cea mai mare inghetata Sundee si le spun sa-mi puna extra caramel. Cand vad inghetata in fata, incepe moralul a-mi zambi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citesc din Biblie.

| Laura927 a răspuns:

Venim pe TPU ca astia au aici probleme asa de ridicole incat ne fura niste hohote de ras!

| Victoria18 a răspuns:

Nimic. Astept sa-mi treaca. Se intampla destul de repede.