| mariana_1559 a întrebat:

Voi credeti ca va veni sfarsitul lumii in 2012? eu am inceput sa cred, cu toate cutremurele astea care au fost in ultimul timp.

Răspuns Câştigător
| Albert_9247 a răspuns:

Nu va veni nici o data.

Răspuns utilizator avertizat
15 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Pana in 2012 o sa imi albeasca parul de la tample.Si zau ca sunt tinericahee hee
Nu vine sfarsitul lumii.Desi incep sa cred ca ar fi mai bine daca ar veni odatathinking

| Vizitiul a răspuns:

Eu nu cred asa, nu-i prima data cand stiinta si savantii dau gres. Doar Dumnezeu stie acest lucru.

| BRG a răspuns:

Sărut mîna Mariana ce te face să crezi că sfîrșitul vine în 2012? Biblia nu spune în ce zi s-au în ce an vine sfîrșitul, Biblia spune că vine foarte repede, că trăim ultimele zile ale acestui sistem de lucruri, ce te face pe tine personal să crezi că în doi ani vine sfîrșitul? Cutremurele de pămînt fac parte din semnul complex pe care Isus Cristos cînd a fost pe pămînt l-a dat apostolilor săi, ai fi de acord să începi un studiu gratuit la domiciliul tău din Biblie? Aștept răspunsul tău.

gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Nu. Toate aceste fenomene care parca s-au intetit in ultimul timp, sunt (sau cel putin asa se presupune in mediile de specialitate) urmare a faptului ca in 2012 se schimba polii magnetici ai pamantului. Acest lucru o sa aiba niste efecte nefaste asupra planetei (poate chiar catastrofale, desi ma indoiesc), dar nu destul de mari incat sa distruga planeta, sau rasa umana.
Astfel de modificari de poli magnetici s-au intamplat de multe ori in istoria pamantului, si au prins rasa umana in stadii mult mai precare decat acum, si totusi ma supravetuit.

| 334499 a răspuns:

Chiar ...cand a fost inregistrat cel mai mare cutremur? nu cumva asta ultimul din Chile?

| LaMisto a răspuns:

De-ar veni odata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu va veni sfirsitul lumii asa cum cred unii :adica bum si gata.de fapt ceea ce unii cred a fii sfirsitul lumii inseamna de fapt sfirsitul erei in care ne aflam.si trecem la o treapta superioara. vom trece in a 5 a dimensiune(acum sintem in a4a si sintem intre lumi-de aceea tot acest haos). dar natura va selecta/va tria-normal.mai multe oricum gasesti pe net-depinde ce cauti si ce vrei sa stii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se stie...trebuie sa asteptam si vom vedea. Dar eu nu prea cred.(toata povestea a inceput de la acel film "2012")

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se stie...trebuie sa asteptam si vom vedea .Dar eu nu prea cred.(toata povestea a inceput de la acel film "2012")

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se stie...trebuie sa asteptam si vom vedea .Dar eu nu prea cred.(toata povestea a inceput de la acel film "2012")

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cutremurul este un fenomen a planetei, mie una misepare ceva normal. mai stai linistita ca nu vom muri in 2012, nici popa nu stie daca se intampla asta sau nu. tot ce scriu astae pe net cu sfarsitu luni si moartea caprioare este doar o aberatie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prea multe aberati pe net, nu va venit deocamdata sfarsitu luni pentru ca nimeni nu stie ceva concret

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si daca va veni pacat de cei mici care dabea s-au nascut si de cei pana in 20 de ani
ca nu au trait mult nu au trait copilaria murimm! 1

| MihaiAn a răspuns:

Ce pacat nu o sa apuc sa fac sex laughing