| Butsilee a întrebat:

Voi credeti in sfarsitul lumi? :-ss

17 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Eu nu cred .

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Cred, dar nu în cel din 2012. (nu îţi face griji, cu siguranţă nu îl vei apuca)

daniela
| daniela a răspuns:

Da candva totul se sfarseste

mira
| mira a răspuns:

Un sfarsit al acestei lumi trebuie sa existe, dar deocamdata nimeni nu-l poate prevedea.

| anka a răspuns:

Eu cred intr-o viata frumoasa atat cat va vrea Dumnezeu.

| Slavic a răspuns:

Buna.

Tu chiar iei in serios? Mai devreme sau mai tarziu tot o sa murim, nu vad ce atata agitatie!

Lasa-ne sa ne bucuram de viata, atat cat o fi ea.

Pa, pa.

| anss23 a răspuns:

Adica peste doi ani nu? Nu, eu nu cred in asta.

| JoJo a răspuns:

Nu. Cand era mama fata mare ziceau ca se sfarseste lumea in 2000 si se vede ce fel s-a sfarsitoh go on
Astia nu stiu cu ce prostii sa mai umple capul astora care cred!
Intr-adevar cred in sfarsitul lumii, dar nu in 2012(mai ales ca ei au dat si ziua si luna), nu ai de unde sa stii exact cand se va sfarsi lumea.

| LoveForShania a răspuns:

Eu una cred. Dar nu in cel in care spun oamenii. O sa ajungem in 2012 si o sa zica dupa aia 2020 big grin
Sfarsitul exista, Dumnezeu a creat Pamantul, a avut un inceput, dar va avea si un sfarsit!
Oamenii nu pot prevedea sfarsitul!
De unde stiu ei ca in 2012? Au vreo dovada, ...sau se ciocneste Terra cu Venus cumva?
Nu!
Sunt minciuni si cele spuse ca Universul s`a format prin bang-ul ala. Dumnezeu a creat lumea! Niciun bang bong bing bong.
Si sfarsitul va sosi deoarece Dumnezeu a creat Pamantul cu motivul ca va da viata unor fiinte nu atat de pacatoase. dar oamenii au devenit foarte pacatosi! Asa scrie in Biblie :,, Omul e un pacat''.
Alta dovada:: Atunci cand a avut loc incidentul cu Zgarie-Nori, care s`a daramat, apoi a trecut ceva timp si a urmat cutremurul din Miami, americanii si multi altii (toata lumea intr-un cuvant) au zis ca peste 2 ani de atunci va veni sfarsitul lumii, deoarece Dumnezeu da semne ca este manios prin distrugerea lumii. Ce au zis ei este adevarat, dar ei nu au de unde sa stie ca peste 2 ani va veni sfarsitul lumii!
Inainte sa vina sfarsitul lumii, Dumnezeu ne va anunta, va da un mareee potop sau un mare incident.
Asa a fost si atunci cand Noe a facut corabie pentru ca Dumnezeu a dat potopul, deoarece oamenii au fost pacatosi si inca mult. Acum sunt de 10 ori mai pacatosi. Nu te lua dupa altii, dupa astronauti sau,, fizica, geografie'' atunci cand zic ca sfarsitul lumii va veni cand Terra se va lovi cu Venus, deoarece distanta dintre aceste doua este foarte mica, iar rotirea Terrei va duce la ciocnirea cu Venus. Nu este adevarat!

| As_2479 a răspuns:

Atata timp cat nu ne apropiem de el nu ar trebui nici sa ne gandim la el deoarece nu are ce provoca sfarsitul lumii (inca!).

| DacaVreiSaVeziNimikTeRogSaDaiUnCLICK a răspuns:

Va fi si sfarsitul lumii. Astia cica peste 26 de ani vine un meteorit si peste 7 ani ii face alta directie poate asa o fi da nici asta nu cred. De chestia din 2012 nu ai de ce crede. Dumnezeu es sus si el stie cand va fi. cand aveam 3 ani ...adica in 2000 nu a fost sfarsitul lumii. a fost o prezicere de a lui nostradamus dar oamenii astea care schimba data cu sfarsitu lumii a luat-o gresit. Au murit 2000 de oamenii nu stiu cand si este adevarat ma refer la chestia ca cifrele au fost interpretate gresit. Da cei prosti care gata 2000 zice nostradamus 2000 este parca e an. Pot fi 2000 de bomboane cumparate de la un magazin nu? nu te ingrijora nu va fi acum, sau poate ca va fi inainte sa mi se aprobe intrebarea nu? Stam in puterea lui Dumnezeu! pwpici multi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da...cum sa nu cred?
Au anuntat la"radio sunt" ca nu va mai fi in 2012 cica o sa fie saptamana asta.
Pfff cum se schimba astia ca vremea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred in Dumnezeu! Cine altcineva ne poate da raspunsuri la atatea enigme in viata?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic nu se sfarseste, totul se transforma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sfarsitul lumii nu exista. sfarsitul planetei nu rezulta in sfarsitul universului.

| Alex_9506 a răspuns:

Eu cred ca chestia cu sfarsitul lumii din 2012, a fost gandita bine dar nu a prea dat roade. Daca ne gandim putin vedem ca chestia asta a aparut pe fond de criza economica mondiala. Ce s-au gandit "mai marii" Terrei:daca-i bagam in sperieti pe astia, poate unii se pun si-si cumpara provizii pentru 50 de ani, altii isi cumpara materiale pentru a-si construi o arca iar cei mai cu dare de mana isi cumpara bilet"to the moon, but not back". Si asa s-ar fi putut redresa economia, am fi depasit mai repede criza si le-ar mai fi ramas si ceva bani de furat celor "destepti". Apoi, ar fi iesit in fata noastra razand, spunandu-ne ca Apocalipsa se amana pentru urmatoarea criza economica.
Acum sa fiu serios... Orice are un inceput are si un sfarsit; iar in ceea ce priveste sfarsitul lumii nu-l putem noi programa ca pe alarma de la telefon, numai Dumnezeu stie cand va fi.

| Andreea_4805 a răspuns:

Mda vad ca astia anunta sfarsitul lumii din 4 in 4 ani.La naiba! ii mai aud sfarsitul lumii este departeeeee. O dahwinking sfarsitul lumii poate fi peste un minut sau maine.Nimeni nu stie. Iar in faza cu 2012 nu cred.Acuma fiecare cu parerea lui.