| anonim_4396 a întrebat:

Voi credeti ca sfarsitul lumi va fi in 2012.

Răspuns Câştigător
| TheBlackCrystal a răspuns:

Eu nu mai cred nimic pentru ca de fiecare data cand a fost "sfarsitul lumii" de fapt nu a fost nimic.Gandeste'te ce a fost unul si in aprilie sau mai si de curand cica ar fi fosr si in anul 2000... Daca credeam eu eram moarta deja asa ca concluzia este ca eu nu cred nimic.Doar Dumnezeu stie cand va fi sau daca va fi...BAFTA! (*.*) FUNDA PLZZZZ!

28 răspunsuri:
| Gabonne1982 a răspuns:

Nu exista sfarsitul lumii.Nici macar in Biblie nu este specificat asa ceva.Se vorbeste despre "sfarsitul vescurilor" ...adica a unei ere sau epoci din istoria omenirii.Vor fi mari catastrofe,epidemii,razboaie, dar lumea va continua cu un "pamant si cer nou" in care oamenii nu vor mai cunoaste razboiul si raul. Daca nu ma insel, se ofera chiar si numarul celor ramasi : 44.000 de oameni.Eu ti-am explicat din perspectiva Biblica, pentru ca cea stiintifica este mult mai "stufoasa"

| Tavy100 a răspuns:

Nu, sfarsitul lumii va fi atunci cand toti oameni vor pacatuii ''la greu'' si isi pierd toti credinta... daca s-a creeat din cauza pacatelor, din cauza lor se va distruge=> nu se stie cand va veni sfarsitul lumii

| Bitzy a răspuns:

Nu...Ar trebuiiii sa ne gandim la sfarsitul nostru nu la cel al lumiitongue

| BlueStar12 a răspuns:

Nooop!
Nu inteleg de ce toti oameni zic asta pentru ca singurul lucru pe care il stim e ca atunci se termina calendarul maias.
Dupa parerea mea prea multi s-au uitat la filmul 2012 big grin
Am auzit o teorie interesanta de la o prietena care a auzit-o de la unul foarte destept care cica a citit foarte multe despre maiasi si cica atunci se termina calendarul lor pentru ca atunci v-om trece in a 5-a dimensiune si oamenii de pe pamant ar disparea, ca erau ei foarte destepti si nu stiu cum au calculat asta(mda poate ca e sfarsitul lumii happy )dar sa fim seriosi ca eu nu cred nimic.

| LordCronos a răspuns:

Normal că nu. Este o aberație că sfârșitul lumii va fi în 2012, mâine, ieri, etc. Părerea mea e că lumea va sfârși în alt mod, nu lovit de meteoriți, sau un ghețar se va desprinde și va distruge toată planeta. Lumea va sfârși printr-un război nuclear.

| LordCronos a răspuns:

Normal cムnu. Este o aberație că sfârșitul lumii va fi în 2012, mâine, ieri, etc. Păƒrerea mea e că Pământul va sfârși în alt mod, nu lovit de meteoriți/meteorit sau un ghețar se va desprinde și va distruge toataAƒ lumea. Planeta va sfârși printr-un război nuclear, iar în ceea lumea, după cum știi ea se află într-o continuă expansiune, că ea s-a format prin teoria Big Bang-ului și așa mai departe... ea va dispărea în urma aparițiilor unor găuri de vierme care vor atrage tot. (procesul invers expansiunii) Sper că ai înțeles ce vreau să spun.

| InsanelyWicked a răspuns:

E o prostie. de ce as crede ce a prevestit o civilizatie care nu si-a prevestit propriul sfarsit? evident, ma refer la civilizatia maiasa. -.-

| MuzicXqZ a răspuns:

Nu asta e o prostie daca noi am trecut de 11 11 2011 crezi ca murim nu e adevarat

| Licurici05 a răspuns:

Sa fim seriosi pana acum a mai fost sfarsitul lumii de 3 ori...

| Lipsa47 a răspuns:

Posibil sau n multe dovezi arata ca un meteorit s-ar apropia de terra dar n se stie la ce distanta sau daca va lovi pamantul dar oricum in acea perioada se va intampla ceva dar n sfarsitul lumi un cutremur probabil sau furtuni.

| PufarinaXD a răspuns:

NU cred. Adica au fost atatea, si au avut toate cate un final fericit. Doar ca cel din 2012 este mai mediatizat, se vorbeste mai mult despre el, dar asta nu inseamna ca este real.

| sebasguyfulls a răspuns:

Nu va fi atunci stai linistita! Atunci doar se va scurta ziua de la 16 ore si 16 min la 16 ore! Au mai fost pana acum mai multe sfarsiturri de lumi si nu a murit nimeni! Doar Dumnezeu stie cand va fi!

| C4br0n a răspuns:

Http://www.youtube.com/......ttp?/watch . Asta e motivu pentru care meritam sa murim in 2012 :|

| JoMo a răspuns:

Nu e absurd! Nici o persoana umana nu poate sa descrie sfarsitul lumii si nici nu poate sa spuna cand va fi acesta. NUMAI DUMNEZEU STIE!

| alter4ego a răspuns:

Da doua unu pe 12.12.12.la ora 12.12 si unu pe 24 decembrie ala mare! pe 12 o sa fie un sf mai mic, sper sa ma prinda la fel ca ultimele doua de anul asta, unu dormiind mahmura si unu mai rusinos asa nu pot spunetongue

| Ditto a răspuns:

E da)) nu va fi nici un sfarsit va fi doar un nou inceput)

| IngerulNoptii a răspuns:

Da la fel cum a fost si pe 11.11. 2011 la ora 11:11:11 big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu exista asa ceva... Dumnezeu face ce vrea si nu cred ca a hotarat asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!

Ce daca? cum să vină? trebuia să vină și în 2004 și nu a mai venit, a pierdut trenul.

| DJohnny a răspuns:

Este cea mai mare prostie din istorie, iar cine a nascocitu are 2 neuroni.Si un copil de 2 ani e mai destept ca el.Chestia asta sperie lumea si cei care fac filme despre asta(filmul 2012) sperie lumea.Deci inca o data, e cea mai mare prostie.Nu te speria.

| DenisejUSTmE a răspuns:

Nu.Nimeni nu stie cand vine sfarsitul lumii.Numai Dumnezeu.Deci, nu vine, numai cand vrea Dumnezeu.

| DenisejUSTmE a răspuns:

Nu.Nimeni nu stie cand vine sfarsitul lumii.Numai Dumnezeu.

| ᎦʉɮȤҿℜθ a răspuns:

Deci... Sfarsitul lumii s-a anulat? Si eu care imi luasem bilete!

| KurseMarkSasuke a răspuns:

Multi au parerile lor. Unii cred ca va fi in 2012 altii in 2036 altii 2020 tot felul.Ce e drept e ca in preajma anului 1000 multi oameni erau speriati ca va veni sfarsitul lumii.Atunci biserica a spus ca un om nu stie cand va veni sfarsitul pentru el sau sfarsitul lumii.Dar a mai spus si ca pot exista semne predestinabile:cutremure, inundatii, razboaie etc.
Ce e drept in acest an au existat multe cutremure de multe ori in aceeiasi tara dar in orase diferite.Asta ma cam pune pe ganduri...
Eu totusi nu cred ca va veni sfarsitul lumii in 2012 big grin

| Ge0steAua a răspuns:

Nuva fi sfarsitul ziceau ca pe 13 nov 2011 va fi da n-a fost.winking nu-ti face griji.

| yza123 a răspuns:

Nu cred ca va fi sfarsitul lumii. Numai Dumnezeu stie cand este si nu alti orezicatori si chestii. funda big grin?

| mile a răspuns:

Nu

| miranda667 a răspuns:

Nu va fi. Dumnezeu nu ar face asta