| loL_7570 a întrebat:

Vreau sa fac o petrecere in pijamale si nu prea sitiu ce se face de obicei la aceste petreceri. voi stiti?

Răspuns Câştigător
| private09love a răspuns:

Buna!

Poate te ajuta cu ceva:

Activitati pentru o petrecere in pijama
Exista o multime de jocuri care se pot juca la acest gen de petrecere si o serie de activitati care sa distreze pe toata lumea. Fie alegi jocurile pentru invitatele tale: dame, scrabble, yahtzee, remi, etc, fie impletiti bratari, modelati bijuterii sau faceti alte activitati de creatie. Daca aceste activitati nu iti par atragatoare, atunci sigur o sa-ti placa ideea vizionarii unui film. Pentru senzatii tari, alege un film de groaza, pentru a rade in hohote, alege o comedie sau pentru a visa la Fat-Frumos, o comedie romantica.

O alta activitate care le-ar putea face placere prietenelor tale, dar indicata doar daca ele raman la tine peste noapte, este o sesiune de makeover. Cere-le sa-si aduca produsele cosmetice, periile de par si ondulatoarele si pregatiti-va sa va rasfatati ca la salon. Pentru ca distractia sa fie completa, dupa ce transformarile sunt complete, o sesiune foto e tot ce mai ramane pentru ca aceasta petrecere sa fie o amintire frumoasa si amuzanta.

Evident, nici o intalnire intre prietene nu este lipsita de barfe si carcoteli, asa ca nici petrecerea in pijamale n-ar trebui sa faca exceptie. Adevar sau provocare e unul dintre cele mai populare jocuri la asemenea intalniri si confesiunile abunda odata ce intrebarile sunt puse.

Mancare pentru petrecerea in pijamale
In ceea ce priveste mancarea, nu trebuie sa te agiti prea tare. Alege gustari usoare, neuleioase si dulciuri fara prea multa crema. Poti de asemenea sa comanzi pizaa sau poti implica pe toata lumea in pregatirea salatelor, in coacerea prajiturilor sau la facutul clatitelor. Apoi, chips-urile, covrigeii, fructele si popcornul sunt invitati obisnuiti ai acestor petreceri. Daca fetele raman peste noapte, o idee buna este sa va ganditi si la micul dejun

Deci, fie ca petrecerea in pijamale implica o tabara in curte si dormitul in saci de dormit, fie ca se desfasoara in camera ta, include aceste idei si totul va iesi ca la carte. Amintirile vor dura o viata intreaga si pozele vor sta marturie.

E timpul sa te pui pe gatit! Nu! Nu mancare! Ci niste masti si tratamente home made (link). Roaga-ti invitatele sa-si aduca halatele de baie, decoreaza o camera cu lumanari parfumate, pune niste muzica relaxanta, cumpara si niste reviste glossy si creeaza o adevarata atmosfera de spa.

http://www.roportal.ro/......e-1924.htm

http://www.mayra.ro/timp-liber/savoir-vivre/fara-sort/petrecere-in-pijama/