| Anonimul92739292 a întrebat:

Salut,am voie sa ies cu prietenul meu prin padure in timp ce acesta isi plimba cainele?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce sa nu ai voie?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

23-05 nu. Dar asta zice legea. In practica... poti sa faci ce vrei big grin

| Balalau95 a răspuns:

Evident ca nu, presupun ca vorbesti de intervalul in care iti trebuie declaratie, el a iesit sa plimbe cainele, tu ai iesit sa?!? socializezi ca sa raspandesti virusul, nu?

chestia e asa de evidenta ca de aia a si facut NoisyLight misto

wow, LE, am reverificat, pe modelul ala OFICIAL de, declaratie NU exista "nevoile animalelor de companie", deci nu poti iesi deloc nici tu nici el

| NoisyLight a răspuns:

Da, dacă și prietenul tău este la fel de isteț ca tine.
Dar, să nu intrați în vorbă cu câinele, că va pune ăla vreo întrebare mai grea și vă faceți de râs.

| Anonimul92739292 explică (pentru NoisyLight):

Ba sincer, eu asta aveam de gand bine ca m ai atentionat!

| Romanul1985 a răspuns:

Da,de ce nu?laughing

| Birds12 a răspuns:

Salut.între orele 21-05 nu e indicat sa iesi...doar dacă nu ai un motiv intemeiat

| NoisyLight a răspuns (pentru Birds12):

23-05

| Romanul1985 a răspuns (pentru Birds12):

*23:05