Întrebare recomandată | TPU.ro a întrebat:

Care e scenariul tau pentru o zi de Dragobete perfecta?

110 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Tarif mic si o studenta hot

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Plaja, baie, restaurant cu cina festiva.

| OnuOnulică a răspuns:

Șcenariul meu preferat este să levenim toată ziua...așa ar trebui să arate o zi frumosă.

| faramatania a răspuns:

Voi încerca să parcurg ziua ca într-un film, regizat de Dragobete, fără discuție, cu happy end... și deghizată într-un exclusivist trend autohton și fără exhibitii, să-mi sacrific rutina, pentru o raită prin oraș, să rezonez la energia de vacarm diurn și cu un chef nebun de mișcare, să fac un shopping spree alert.Să mă întorc apoi acasă cu surprizele frumos ambalate, iar seara, la o cină reconfortantă, să fiu surprinsă de remarca:wow ce ai slăbit!
Pe mâine!

| valentingb a răspuns:

24 de ore de îmbrățișări, pupici, și voie bună.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Ne luam liber de la serviciu si lenevim in pat pana tarziu. La trezire, tragem la sorti care dintre noi va gati toata ziua. Luam un mic-dejun copios, apoi gasim noi ceva interesant de privit pe net, eu la laptop, el la desktop. Apoi mancam...
Mai schimbam o vorba, ne uitam pe fereastra, apoi mancam. Mai deschidem inca o data facebook si TPU, vedem ce s-a mai barfit... apoi mancam.
Bagam un film plictisitor, iar in timpul filmului, mancam.
Vine seara si trebuie sa...mancam!
Facem un dus, separat...pentru ca celalalt pregateste masa, iar apoi mancam.
Facem patul impreuna, mancam si ne bagam la somnic. Visam mancare.
Ce frumos a fost de Dragobete!

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Florile ei preferate, oferite la micul dejun, alaturi de cadoul pregatit, apoi un traseu prin cat mai multe din locurile de care ne leaga amintiri frumoase.

| Narcis2007 a răspuns:

Sa imi gasesc o prietena in primul rand...

| ElenaSA a răspuns:

Sa renuntam la a face treburile gospodariei-ne luam liber o zi-plimbare si mers la restaurant, apoi prin magazine si fiecare ii cumpara celuilalt un cadou. Apoi cumparam desert pe care-l mancam acasa.

| andrei1237 a răspuns:

As trezi-o dimineata cu mic dejun la pat si as rasfata-o extrem de mult.Pe urma as merge cu ea in oras prin mall sa ii iau cadouri! Apoi, seara la lumina lumanarii i-as face cadou -o cina romantica- cu lumanari sa fie totul foarte frumos...

| LegionarulRoman a răspuns:

Mers la scoala, intors de la scoala, invat, serial Hercule Poirot, invatat mai departe, somn.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 4:30 dimineata ne trezeste alarma de incendiu.Ne imbracam rapid fiecare cu hainele altuia.Eu camasa cu cravata, jeansi stransi pe corp si tcuri.Ea bocanci, bikini si caciula mea cu urechi de blana.
Luam masa in oras ca a noastra e scrum si ne platim fiecare consumatia asa cum putem, eu spaland vase, ea facand streaptease.
Mai tarziu declaratii la politie si anchetatori, ca cica incendiul ar fi pornit de la niste lumanari parfumate romantice.Pfff..poate doar lumanari cu iz de tamaie de la vecinul preot.
Seara se incheie drastic, incercad sa scormonim prin resturile ramase din deflagratie, constatam ca aurolacii ne-au luat-o pe dinainte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna ziua!
Cel mai potrivit scenariu pentru a sarbatori Dragobetele, este o iesire la un restaurant.Cum el si eu, apreciem luxul si calitatea, este obligatoriu sa fie la un restaurant pretentios.Ma simt ca o adevarata diva si printul meu este aproape sa ma rasfete la fiecare pas. Apoi partenerul meu imi va face o surpriza sa mergem la un hotel de 5 stele, cum altfel, si sa ne rasfatam cu sampanie si un masaj relaxant, lumanari, trandafiri, cina romantica, in final seara incheindu-se cu o noapte fierbinte. Cu siguranta nu voi putea uita vreodata aceasta zi magica!
O zi frumoasa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iesim undeva intr-un loc frumos unde sa fim doar noi doi, de exemplu departe de lumea agitata, intr-o dumbrava, cabana unde sa ne distram si sa ne bucuram de iubire. Sa admiram peisajul si frumosul

| Shammal a răspuns:

Plecam de seara la venetia, dimineata ne trezim si savuram un ceai pe veranda, apoi ne plimbam, mancam ceva in pat, iesim iar afara, seara cina romantica dupa care ne invaluim in iubire

| M1hai a răspuns:

O plimbare la lumina lunii pe marginea unui rau, apoi o cina romantica unde o sa o intampin cu un buchet mare trandafiri albi si rosii happy

| sweetys a răspuns:

Sa-l surprind in bucatarie cum se chinuie sa-mi faca micul dejun laughing, sa spele, sa calce, sa faca curat, sa pregateasca pranzul, cina, sa-mi faca un masaj si cam atat. big grin

| MiruD a răspuns:

In dimineata de Dragobete sa ajung in Italia, acasa la el si sa ii fac o mare surpriza.
Apoi vor urma si restul. big grin

| BlackEyedGirl a răspuns:

Iesim la o plimbare romantica, seara sa luam cina impreuna si apoi sa ne uitam la un film de dragoste

| thewomaninwhite a răspuns:

Dimineata- sa facem clatite impreuna
mai tarziu-ne plimbam prin parc sau mancam o prajitura
seara-ne uitam la filme horror

| DiannaDia a răspuns:

Pai, astazi ar trebui sa facem ceva mai diferit, cica.
Micul dejun la pat, si sa plecam de nebuni. Lasam telefoanele acasa si plecam undeva in tara. Nu foarte departe, insa nici prea aproape de orasul nostru.

Pentru mine, asta ar fi o zi de Dragobete perfecta. tongue

| BlueViP a răspuns:

Eu, el si-o umbrela,
Eu, el ne plimbam.
Mancam amandoi dintr-o farfurie, bem ciocolata calda si adormim langa foc imbratisati.

| cookie01 a răspuns:

O plimbare la apusul soarelui iar apoi o cina romantica cu lumanari, petale de trandafir, sampanie si declaratii de dragoste.

Răspuns utilizator avertizat
| Chrristina a răspuns:

Sa ne trezim unul langa altul intr-o cabana la munte si sa petrecem ziua numai noi

| MadalinaElly a răspuns:

O plimbare frumoasa prin parc, iar seara vizionarea unui film romantic! happy

| dryft3r a răspuns:

Un suc, si o plimbare pe faleza la Constanta. :X

| ForYouBaby a răspuns:

Stand pe o plaja impreuna cu el love struck si bucurandu-ne ca viata ne-a oferit ocazia de a fi alaturi unul de celalat love struck iar seara privind apusul sa ne spunem si sa ne aratam cat de mult ne iubimlove struck

| paul55 a răspuns:

1.Luom micul-de-jun la un restaurant.
2.Mergem la cumparaturi
3.Ne plimbam cu barca pe un lac
4.La apus, îi ofer inelul de logodna