| alex495 a întrebat:

A folosit cineva penis ring? Chiar ajuta la mentinerea erectiei?

10 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Confirm (varianta clasica, fara vibratii).
Acel inel e elastic, dar stramt. Si astfel incetineste circulatia sangelui de la nivelul penisului.
Motiv pentru care organul ramane mai mult timp in stare erecta.
E posibil si sa stimuleze sexual prezenta lui in timpul partidei (creierul lucreaza in acest sens).

| alex495 explică (pentru dannyel86):

E adevarat ca se da jos greu?

| dannyel86 a răspuns (pentru alex495):

Acele inele sunt de mai multe tipuri.
Eu am incercat ceva simplu, gasit in supermarket.
Nu aluneca de pe organul genital (asta e clar), dar cu minim de efort poate fi scos. Daca intampini dificultati de indepartare, poti lubrifia penisul, dupa caz.

| alex495 explică (pentru dannyel86):

Si cum ai masurat sa vezi exact dimensiunea potrivita?

| dannyel86 a răspuns (pentru alex495):

E dimensiune standard, se adapteaza oricarei marimi.
Ma refeream ca sunt mai multe modele si configuratii: simple, cu vibratii, cu forme care sa provoace mai multa placere.

| alex495 explică (pentru dannyel86):

Eu am vazut ca s pe dimensiuni. Sunt acelea gen snur, cred ca la acelea te referi. Eu ziceam ca am vazut inel care se pune pe penis

| dannyel86 a răspuns (pentru alex495):

Ca sa fiu bine inteles, ai mai jos o poza cu ceea ce am testat eu.
Despre alte modele si variante nu cunosc.
https://imgur.com/nSVQ9Ds

| alex495 explică (pentru dannyel86):

Da. Acesta e pe dimensiuni. De 3 cm, de 7 cm, de 12 cm diametru s-a.m.d. daca iei unu prea mic o sa te stranga prea tare si nu l poti da jos. Iei unu prea mare nu va fi eficient

| dannyel86 a răspuns (pentru alex495):

Sunt elastice, se adapteaza dupa instrument. Nu sunt fixe.
Tu de care cauti? Ceva asemanator?

| alex495 explică (pentru dannyel86):

Da. Dar asa am citit ca s pe dimensiuni si asa am gasit si in magazine