| anonim_4396 a întrebat:

Ce ceai ajuta la mentinerea unui tonus bun?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Atat ceaiul verde cit si ceaiul negru ajuta la mentinerea tonusului in forma, atentie la cantitatile folosite.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Ceaiul verde.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ceaiul verde este cel mai indicat pentru ca elimina toxinele din corp

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Ceaiul de salvie (un tonic excelent pentru circulația sangvină), ceaiul verde (un tonic general), ceaiul de soc (prevenirea romatismului, eficient și în curele de slăbire), traista ciobanului, coada șoricelului, cei trei frați pătați, păpădie (un tonic al ficatului, elimină în cantități industriale colesterolul rău), etc.
Consumatorilor de ceai le sunt recomandate 1-3 căni pe zi, concentrație moderată.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ceaiul de hamei happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ceaiul verde sau negru, vezi ca pot fi chiar mai "tari "decat cafeaua.
Salvia, hm, s-ar putea sa fie interzisa cat de curand.

| jose a răspuns:

Ceaiul verde este cel mai indicat pt ca elimina toxinele din corp