| Syndre a întrebat:

Ați accepta să ieșiți cu o persoană grasă? Mă refer la o relație serioasă, nu o cafea oarecare. De ce da, de ce nu?
P.S: Nu plinuță, nu voinic, grasă.

55 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Eu sincer nu, caut o persoana care arata ca mine, dar sa fie femeie laughing.

| T0T a răspuns:

Daca acolo exista iubire de ce nu? Mi se pare ceva absurd sa nu iesi cu cineva daca este gras. Mentalitate praf.

| LoveSleep a răspuns:

Nu.
Oricum, știu fete grase cărora nu le pasă că sunt așa, chiar se simt bine în pielea lor și de asemenea, cunosc fete care isi plang de mila toata ziua ca sunt grase.
Cu cele din prima categorie nu am nimic, dar pe celelalte nu prea le suport. Trăim în secolul 21. Dacă în vremurile noastre te plângi că ești gras cu siguranță că ești și prost. Totul e să vrei. Te duci la sală, faci ture de stadion până nu te mai poți mișca, faci orice ca să slăbești. Dar nu, mai bine ne plângem în timp ce stăm la TV cu o șaorma în mână. Penibil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred. mi-ar placea una care sa vina cu mine la sala cand merg, nu sa se "simta" ca eu merg si ea nu.

| neutrino a răspuns:

Nu, in adolescenta cu totii avem dreptul sa visam la o Ileana Cosanzeana respectiv la un Fat Frumos.

| Syndre explică (pentru neutrino):

Păi și dacă respectivul e gras are și el dreptul să viseze la un Făt Frumos cu un abdomen demn de un zeu grecesc? laughing

| neutrino a răspuns (pentru Syndre):

La inceput cu totii avem dreptul sa visam, apoi, incet incet, fiecare revenim cu picioarele pe pamant.

| Lawliet14 a răspuns:

Mai repede cu o persoana grasa decat cu un prost/o proasta.

| Syndre explică (pentru Lawliet14):

Dacă nu e albă nu înseamnă că trebuie să fie neapărat neagră.

Răspuns utilizator avertizat
| Lawliet14 a răspuns (pentru Syndre):

Right! Acum sincer daca-ti place spune-i ca ai dori sa slabeasca, nu vad de ce ar deranja-o pe acea persoana. O sa aiba si o motivatie in plus alaturi de tine. Sau nu neaparat cu tine, posibil alaturi de tine. Frumusetea e in ochii privitorului, eu recunosc ca am simpatizat cel putin o persoana mai grasa. Poate ca suna aiurea, dar mi s-a intamplat. Bine, era si draguta. Dar nu vezi ca pana si uratii devin frumosi atunci cand au un suflet bun? Si in cele mai multe cazuri e vorba si de carisma respectivului, poate si de sentimentele tale la adresa lui.

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Nu
E greu de spus, dar nu ma atrage
In general persoanele grase adora sa manance si cand le vezi cum baga in ele fara nici o remuscare o ciocolata in 2 minute...
O persoana grasa cu siguranta nu e sanatoasa, va avea multe probleme si desi stie asta nu face nimic, asta nu suport, sa nu ti la sanatatea ta deloc, stai nepasator/nepasatoare si bagi in tine in timp ce te uiti la "Masterchef" laughing)
Si unde sa ies cu o astfel de persoana? La o prajitura, la un suc? Eu cu prietena mea merg la alergat, la inot happy, incercam sa facem cat mai multe lucruri, nu sa stam

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Doar nu te astepti ca cineva sa iti raspunda sincer, ipocrizia care domina aici e de neimaginat. eu unul NU accept sa ies cu o grasa

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru Lawliet14):

Trebuie chiar sa ai sange in oua sa ii spui iubitei grasane ca iti doresti sa slabeasca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, daca nu are 180-190, e bine facut, par saten-brunet si ochi caprui-negrii nu merge. laughing Si nu pot sa zic ca-s ipocrita doar pentru ca nu ma atrage o persoana grasa, nici intr-o relatie cu un tip blond cu ochii albastrii nu m-as baga pentru ca pur si simplu nu ma atrage si din start nu prea vreau sa stiu mai mult.

Fiecare avem un ideal al nostru, cum l-am mentionat eu mai sus, si cand il intalnim ne indragostim.

| Syndre explică (pentru anonim_4396):

Nici Captain America măcar? laughing Blonzii cu ochii albaștri și bine făcuți sunt slăbiciunea mea!

| Syndre explică (pentru VerginicăVacăGrasă):

Mi se pare trist dacă nici prin anonimat nu spunem ce gândim.

| Syndre explică (pentru Th3AbSinTh3):

Când am spus ieșit m-am referit în sensul de a fi împreună, într-o relație. Felicitări pentru relația ta oricum, poate o convingi și mergeți și la sală amândoi, e amuzant în cuplu. happy

| Syndre explică (pentru Lawliet14):

Nu e cazul meu, eram doar curioasă de ce părere au alții. Irl aud opinii și opinii, total diferite, de multe ori de la aceleași persoane.

| Syndre explică (pentru T0T):

Dacă am standarde înseamnă că am mentalitate praf? Ar trebui să mă forțez să găsesc un tip gras atractiv când știu că n-am nici cea mai mică șansă doar ca să am o mentalitate okay? Și nici măcar nu e o problemă doar de estetică, o persoană grasă nu ar corespunde cu așteptările mele, cu modul meu de viață(sportul și dieta sănătoasă sunt extrem de importante pentru mine).

| T0T a răspuns (pentru Syndre):

Am spus eu sa "te fortezi"? Ce am spus eu ce intelegi tu. Inca o data spun mentalitate praf. Reciteste raspunsul poate il intelegi.

| Syndre explică (pentru T0T):

Ai spus că am o mentalitate praf dacă aș spune din start unei relații pe pretextul greutății celuilalt. În nici-un context n-aș putea găsi o persoană grasă atractivă, acum încearcă să faci legătura singurel.

| T0T a răspuns (pentru Syndre):

Eu am spus "daca exista iubire" atunci este irelevant sa nu accepti o persoana numai pentru ca este grasa.

| Th3AbSinTh3 a răspuns (pentru Syndre):

Si cand esti impreuna cu cineva nu iesi la intalniri?
mersi happy nu prea cred ca o sa merg la sala, dar poate incercam odata

| Syndre explică (pentru T0T):

Iubirea nu apare de nicăieri, Romeo. Trebuie să existe un soi de atracție la început, fie ea bazată pe carismă sau pe fizic.

| T0T a răspuns (pentru Syndre):

Dupa logica ta "de aur" toate persoanele grase ar ramane singure.

| Syndre explică (pentru Th3AbSinTh3):

Ba sigur că da, dar eu am luat-o în sensul ăla. big grin
Ei, doar un sfat. Dacă vă plac activitățile fizice n-are cum să nu vă distrați la sală, merită încercat.

| Syndre explică (pentru T0T):

Tu ai impresia că dragostea apare din nimic, dimineață te-ai trezit că erai îndrăgostit de Costel/Ileana fără măcar să îi cunoști? Dragostea se naște din respect, admirație și atracție, niște sentimente pe care personal le-aș avea puțin sau deloc pentru o persoană grasă. PERSONAL. Desigur că alții ar fi dispuși să sară peste unele aspecte, nici n-am afirmat diferit. happy

| T0T a răspuns (pentru Syndre):

Si eu nu m-am raportat la tine m-am raportat in general si am spus foarte clar ceea ce am spus.

| Syndre explică (pentru T0T):

Ai vorbit de persoanle grase în general, de parcă părerea mea le-ar putea afecta pe toate. laughing