| euuuu a întrebat:

Acum 2 săptămâni am avut un contact sexual neprotejat. Ejacularea nu a avut loc înăuntru, ci foarte aproape de vagin (mult prea aproape). Acum, au început de 2 zile niște scurgeri vaginale moronii. Există posibilitatea de a fi însărcinată sau poate fi vorba de o infecție urinară?

4 răspunsuri:
| euuuu explică:

Nu cred ca este tocmai o sângerare. Este o scurgere. Nu este maron deschis, ci foarte închis... După cât timp pot face testul de sarcina?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru euuuu):

Testul il poti efectua in functie de tipul ciclului tau menstrual. Daca ai un ciclu regulat atunci stii precis data la care trebuie sa se porneasca menstruatia si poti face testul dupa 7 zile de intarziere a menstruatiei. In cazul unui ciclu menstrual neregulat dupa trecerea a 10-12 zile de la data intretinerii actului sexual dar numai printr-o analiza de sange efectuata intr-un laborator de analize medicale, specificand ca doresti sa ti se determine daca exista sau lipseste hormonul de sarcina hCG in organism/sange. Multa sanatate.

| Emilian65 a răspuns:

Ca sa vezi daca esti gravida, fa un testde sarcina dupa 21 de zile de la ultimul contact sexual.

| sofisis a răspuns:

De la infectiile urinare nu sangerezi. Sangerezi eventual in cazul unor leziuni.
Este mai degraba posibil sa fie sangerarea de nidatie, cand se implanteaza ovulul..deci mai repede e risc sa fie sarcina decat infectie urinara.