| Sanusperiniciodatalamaibine a întrebat:

Acum 5 min. m-am certat cu iubitul meu. El este barman la un restaurant. Lucreaza 6 zile din 7, deci ne vedem o data pe saptamana. Suntem de 4 ani impreuna.Nu ne-am mutat impreuna (desi el isi doreste asta )pentru ca d`abia am terminat liceul iar bunica mea a fost operata acum o luna si are nevoie de mine.In concluzie avem timp destul de limitat sa stam unul cu celalalt.
Vorbim din an in paste din cauza serviciului sau si asta este o problema. Uita sa dea mesaje. Eu sunt cea care il sun si de fiecare data imi spune ca este ocupat. Inteleg ca este ocupat si respect asta,dar. daca vrei sa vorbesti cu cineva iti faci timp nu? Poate da un mesaj in drum spre munca,cand este in metrou,cand este in pauza de masa, cand ajunge seara acasa.Nu vreau ca distanta asta sa ne afecteze relatia (daca nu deja a afectat-o) si nu vreau nici sa ma despart de el ..Inafara de a vorbi cu el si a-l "certa "nu stiu alta solutie. Sunt eu prea posesiva si cer prea mult?

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Nu ceri prea mult si din pacate tu ai dreptate:relatia voastra scartie rau. Atunci cand un baiat iubeste o fata, isi gaseste intotdeauna timp pentru ea, indiferent de jobul pe care-l are, fie el si cel de barman. Ar fi o mare greseala sa te muti la el.

| Sanusperiniciodatalamaibine explică (pentru neutrino):

Am stat o saptamana la el acasa. Doar noi doi. Ai lui au plecat la mare si in mine aveau o mai mare baza decat in el si in fratele lui sa aiba grija de casa. Lucrurile se schimba cand sunt acolo cu el. E atent, grijuliu..Mereu am incercat sa imi impart timpul in asa fel incat sa nu-l neglijez, chiar si pe timpul scolii. Dar probabil pentru el nu era de ajuns.

| neutrino a răspuns (pentru Sanusperiniciodatalamaibine):

Sa fim seriosi si sinceri: normal ca esti buna ca femeie in casa. Casca ochii mari, nu mai esti o pustoaica. In viata, sexul nu este totul, iar el nu este singurul capabil de asa ceva.

9 răspunsuri:
| ApaMineralaPlata a răspuns:

Te intelegeam daca ai fi impreuna cu el de cateva luni, dar asa ca sunteti impreuna de 4 ani ar trebui sa-l intelegi ca chiar nu poate, lucreaza, e obosit si pauza de masa cu siguranta nu-l va petrece ca sa-ti trimita mesaje, intelege-l si tu, si eu am relatie serioasa si iubitul meu lucreaza in armata si il inteleg cand nu poate vorb, dar asta nu inseamna ca daca nu-mi da mesaju, nu tine la mine... fi putin mai matura, mesajele nu-ti dovedesc nimic!winking

| mihai69 a răspuns:

„Suntem de 4 ani impreuna... abia am terminat liceul..." așa - deci el te-a „luat" când aveai cam 14 ani. Mie mi se pare că mintea nu prea a ținut pasul cu vârsta, în cazul tău. Și pe deasupra, cu siguranță ai prea mult timp liber. Dacă el muncește 6/7, tu ce serviciu ai? Nu de alta, dar dacă ai avea, nu cred că ți-ar mai arde de vorbit din 5 în cinci minute cu el.
Poate că s-o mai fi „răcit" față de cum a fost la început, când a pus toată „artileria" pe tine ca să te seducă, dar asta nu înseamnă că nu-i mai pasă! Cu siguranță îi ceri cam (prea) mult.

| Sanusperiniciodatalamaibine explică (pentru mihai69):

Am terminat liceul in vara! Bunica mea a fost operata de cancer, iar eu locuiesc cu ea. A fost o operatie complicata. Are nevoie de repaus. Cum sa ma angajez din moment ce ea nu se poate ridica din pat? Acum probabil apare intreabrea : nu poate avea nimeni grija de ea? Nu! Nu este nimeni din familie dispus sa stea cu ea fiindca fiecare au problemele lor.
Nu i-am cerut nimic mai mult decat un mesaj, sa stiu ca e bine. Nu sa vorbeasca non-stop cu mine pentru ca stiu cat este de munca acolo unde el lucreaza.

| peperonies a răspuns:

Da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu esti destul de matura pentru o relatie de genu. ia-ti si tu unu de 18 ani care nu are munca care poate sa stea toata ziua cu tine. soarta

| NoName0x0 a răspuns:

Si daca vorbiti prea putin vi se distanteaza relatia, dar si ca in timpul acela mic pe care il vorbiti, tu il certi. O sa innebuneasca saracul baiat! Cearta.l mai rar! Schimba si tu subiectul, intreaba.l cum a fost la munca, daca a mancat, cum se simte, fiti dragastosi unul cu celalalt astfel in cat lui sa ii faca placere sa vorbeasca cu tine!

| NumaiIdioti a răspuns:

Cum sa-si faca timp sa vorbeasca cu tine? Ai lucrat macar o zi in viata ta? Daca nu, nu-ti mai da cu parerea despre chestiunea serviciului