| EdiMihai a întrebat:

Acum doua saptamani vineri am avut primul contact sexual cu prietena mea. Am făcut o protejat fara sa imi dau drumul iar himenul nu s a rupt. A2a zi sambata am facut din nou tot protejat, tot fara sa imi dau drumul dar de data asta s a rupt himenul si a curs sange. La o saptamana dupa asta trebuia sa ii vina menstruatia dar i a intarziat o saptamana si i a venit azi. De dimineata ii este foarte rau și a varsat
Este posibil sa fii ramas insarcinata?
Va rog ajutați-mă!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Deoarece in cazul ambelor acte sexuale de dezvirginare s-a folosit o metoda de protectie si fiindca ejacularea nu s-a produs in timpul penetrarii ci ulterior, si de fiecare data in exterior, teoretic dispare orice posibilitate de a se forma o sarcina. Pornirea menstruatiei reprezinta intotdeauna o GARANTIE a faptului ca in proportie de 99, 99% nu exista o sarcina. In cazul acesta se poate afirma fara a gresi ca este IMPOSIBIL ca prietena ta sa fie insarcinata. Stare de rau se datoreaza unor alte cauze medicale sau de stres. Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Noi nu sunte m doctori, mergi cu ea la un medic ginecolog.

| Emilian65 a răspuns:

Daca ambele acte sexuale au fost protejate si nu ai ejaculat in ea, nu poate fi gravida. Simptomele de sarcina nu apar asa de repede dupa actul sexual.