| anonimul a întrebat:

Acum un an la ora de sport m-a pus profesoara sa stau in maini, dar am bagat prea multa forta iar ea nu era atenta, am cazut pe rotula, atunci nu prea puteam sa merg, peste 3 zile am crezut ca s-a rezolvat si incercat sa alerg dar am simtit cum ceva s-a rupt, am fost la medic si mi-a spus ca mi sau dus ligamentele.acum recent am cazut pe acel genunchi si durut destul de tare, insa puteam sa alerg si tot, iar acum, e bine insa, daca pun pana pe rotula si intins piciorul mai tare, se simte cum un os, se misca cam tare si pocneste putin,
acum va spun dc e la categ dragoste, pentru ca iubesc fotbalul si nu pot sa joc cu rotula asa

2 răspunsuri:
| Mrrrrrrrrrrr a răspuns:

laughing amuzant, iubesti fotbalul thinking
du-te la doctor si vezi ce ai, nu te juca deoarece nu stii ce s-a intamplat si nu stii cum se poate agrava happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai ceva cu ligamentele, in special cu cele incrucisate nu poti sa stai pe acel picior, sau sa umbli ori alerga. Acum 2 ani la schi in Franta am cazut si am suferit o fractura de menisc si ruptura ligamentelor incrucisate. Nu am putut umbla 3-4 luni. Asa ca nu iti face griji, nu ai nimic cu ligamentele. Bafta