| anonim_4396 a întrebat:

Acum vreo 2 ani mi-a placut de un tip care sta in cartier cu mine,si am fost cu el [dar nu mult]. Si acum imi place iar de el [cred ca de fapt nu disparuse niciodata chestia asta cu placutul, doar ca eu abia acum mi-am dat seama]. Simt ca sunt super indragostita, ma gandesc la el nonstop. Dar de mult timp n-am mai vorbit. Insa cand trece el pe langa mine ma priveste destul de mult, intoarce capul dupa mine... credeti ca ma place? ce-ar trebui sa fac? va rog, putin ajutor.

2 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Raspunsul la orice intrebare: "Hai la un suc."
Ati mai vorbit, dupa cum spui, asa ca nu ar fi deloc ciudat sa lansezi aceasta invitatie, si acolo vedeti ce va urma.

| LeontinAndrei a răspuns:

In primul rand trebuie sa vorbesti cu el pentru a putea face urmatorul pas. Poti incepe prin a-l saluta cand il vezi pe strada, zambeste-i, fal sa inteleaga ca iti place de el si ai vrea sa aveti o relatie. Daca a prins mesajul atunci ar trebui sa faca el urmatorul pas. Este simplu. Good luckwinking