| Mkeynes a întrebat:

Ai putea fi intr -o relatie cu o fata care nu are aceleasi sentimente pentru tine? Si sa nu renunti la ea doar de dragul ca o iubesti?

12 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Pai aia nu este o relatie este o mascarada in care cineva iubeste si cineva nu iubeste, nu poate esua decat rau.

| Mkeynes explică (pentru Simpatic):

Mersi sad ai dreptate
Dar persoana zice :da mi timp laughing

| Simpatic a răspuns (pentru Mkeynes):

Si eu i-as zice ti-as da timp dar nu am, ca nu am gasit sa cumpar!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai nu, evident. Desi un om, ar putea, ca nu il doare mana. Dar de dorit ar fi sa nu.

Daca acesta este cazul tau si ea nu te iubeste, atunci nu ai ce sa ii faci, nu o forta sa stea cu tine, cauta o alta persoana care te iubeste cu adevarat. Si o sa gasesti acea persoana.

| Mkeynes explică (pentru DoarBogdan):

Asa este. mersi

| DoarBogdan a răspuns (pentru Mkeynes):

Deci tu erai. Pai bun, inteleg ca o iubesti si vrei sa fii fericit langa sa. Vorbeste cu ea atunci, arata-i ca tii la ea si incercati sa purtati o discutie serioasa despre asta. Fara alte scuze. Daca nu exista cale de mijloc si pur si simplu nu te place... asta este, cauti pe altcineva.

Multa intelegere va doresc (indiferent cu cine ^^ )

| Mkeynes explică (pentru DoarBogdan):

Am inceput sa iesim pe afara acum 6 luni
Si de doua luni suntem impreuna
Si ea zice " ca e doar atasare" laughing

| SilentRain a răspuns:

Probabil că nu, si iti zic si de ce
O sa stea cu tine de plictiseala, așa că să aibă cu cine povești etc, dar într-o zi se va îndrăgosti si ea de altul, iar tu vei fi abandonat cu ușurință
Dacă tu tot încerci si ea iti spune atașament...las-o

| Crackman a răspuns:

As renunta, ajungi la un momendat sa iti bagi ceva și pleci

| Maly29 a răspuns:

Ai putea incerca, dar ai grija sa nu devine o relatie toxica (in care tu oferi 90% si ea 10%)
Dacă isi da si ea interesul e ok, poate avea veti dezvolta sentimente pe drum.
Dacă nu, o sa suferi.

| michaelemichaele a răspuns:

Ești masochist? Pare normal sa fii într-o relație în care persoana care o iubești sa nu te iubească? Renunță!