| Glumetul_Vlad_1983 a întrebat:

Am 12 ani! Este bine daca penisul meu normal are 4cm si in excretie are 9cm? Spuneti-mi ce sa fac! Incerc sa imi trag pielicica de pe varful penisului dar ma ustura. Ce sa fac?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Las-o, mai, acolo.Ca stie natura de ce a pus-o.Parca ati innebunit, copiii de azi! Mai incet cu excretia.Pentru un copil penisul tau este normal.Umbli cu ruleta in buzunar?

| corbulalbrosu a răspuns:

Ar fi indicat ca insotit de unul dintre parintii tai sa te prezinti la medicul de familie pentru ca acesta in urma consultatiei sa-si poata da seama daca suferi de afectiunea numita fimoza. Este singurul in masura sa se pronunte si in cazul in care se impune sa te trimita sa fii consultat si tratat de un medic urolog sau sa-ti prescrie chiar el tratamentul adecvat. Multa sanatate.

| Emilian65 a răspuns:

Pentru varsta ta, marimea penisului este normala. El va mai creste pana la 18 ani si va ajunge la marimea normala.

| Rakanishuu a răspuns:

Penisul in erectie trebuie sa masoare dublul varstei, soz.

| Noodlez a răspuns:

Bă. Ai 12 ani. Singurul lucru la care te ajută acum este să elimini toxinele din corp.

| MrPopper a răspuns:

„Si in excretie". Aoleu de cand n-am mai ras pe TPU. Atatea intrebari despre dimensiuni dar asta e aparte.