| anonim_4396 a întrebat:

Am 13 ani si am o problema.Cand ma masturbez pielita de la penis nu se da in jos. Ce ma fac? Penisul meu in erectie are 10 cm.

Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

Ai fimoza. Mergi la doctor si te rezolva usor.

15 răspunsuri:
| epurasu a răspuns:

Ar fi bine sa nu te masturbezi camdeodata mai asteapta pana dupa 14 ani timpul rezolva multe!

| corbulalbrosu a răspuns:

Afectiune se numeste fimoza si netratata poate avea urmari destul de grave pe plan sexual.In cazul in care poti decalota penisul in stare flasca situatia nu este chiar atat de grava.In acest caz poti cumpara de la farmacie unguentul numit DERMOVATE (propionat de clobetazol 0, 05%) cu care sa iti ungi preputul, pielea care acopera glandul (capul penisului) de 2-3 ori pe zi si sa faci miscarile specifice masturbarii, de asemenea sa intinzi de piele in toate directiile pana la limita suportabilitatii. Procedand astfel ai toate sansele sa scapi de bisturiul chirurgului. Acest tratament se aplica 2 saptamani cu o saptamana pauza.Referitor la dimensiune pentru varsta ta este normala deoarece va mai creste in lungime cu cativa cm in urmatorii 7-8 ani. Dimensiunea medie a penisului in cazul rasei albe este de 14-16 cm, lungime la care sigur se va raporta si "jucaria" ta in momentul in care vei deveni major.

| mihai69 a răspuns:

O să treacă. Și o să mai crească și organul. Nu e nicio problemă, așa e cu astea, cresc mai încet și pe rând.winking

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Lol, la 13 ani te masturbezi...
Doamne, in ce lume meschina traiesc. Eu la 13 ani inca ma jucam in nisip cu papusile si ma uitam la desene animate, nu la filme porno.
Asa ceva mi se pare groaznic. Tinere, tocmai ti-ai distrus, fara sa vrei, copilaria si inocenta.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru DarkOrbitMoon):

Din modul tau de reactie s-ar putea concluziona ca te mai joci si acum cu papusile, chiar daca ai depasit varsta aceea.

| DarkOrbitMoon a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Nu. Doar ca mi se pare aiurea ca la 13 ani, cand de abia a terminat clasa a 6-a, cand lui de abia i-a crescut parul pubian, sa incepa sa se masturbeze. E ok sa faca asta, dar pe la 14 ani jumate-15.
Iar ce sfat i-ai dat tu, nu se aplica la un copil de 13 ani, cand el, inca in pantoloni are o putulica.

| AdiNutuu a răspuns (pentru DarkOrbitMoon):

Cam Exagerezi

| corbulalbrosu a răspuns (pentru AdiNutuu):

Metodologia de intindere a preputului (pentru tratarea si indepartarea fimozei) prezentat si propus de mine se foloseste incepand de la cea mai frageda varsta, din copilatie, pentru stiinta ta trebuie sa-ti spun ca este aplicata chiar si in cazul sugarilor, dar pentru a sti toate astea este nevoie de studiu de specialitate sau macar de putina cultura generala.Cat despre varsta de incepere a masturbarii trebuie sa-ti reamintesc ca esti foarte putin informata deoarece aceasta activitate fiind influentata de activitatea hormonala poate incepe de la orice varsta si incepe sa se manifeste/sa se practice din copilarie.

| DarkOrbitMoon a răspuns (pentru AdiNutuu):

Evident ca exagerez.

| AdiNutuu a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Si de ce mi-ai spus mie asta boss?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru DarkOrbitMoon):

Metodologia de intindere a preputului (pentru tratarea si indepartarea fimozei) prezentat si propus de mine se foloseste incepand de la cea mai frageda varsta, din copilatie, pentru stiinta ta trebuie sa-ti spun ca este aplicata chiar si in cazul sugarilor, dar pentru a sti toate astea este nevoie de studiu de specialitate sau macar de putina cultura generala.Cat despre varsta de incepere a masturbarii trebuie sa-ti reamintesc ca esti foarte putin informata deoarece aceasta activitate fiind influentata de activitatea hormonala poate incepe de la orice varsta si incepe sa se manifeste/sa se practice din copilarie.

| Mihai_Miţă_1999 a răspuns (pentru DarkOrbitMoon):

And? Care e treaba daca isi da laba? De unde poti sa iti dai seama ca si-a pierdut inocenta?

| DarkOrbitMoon a răspuns (pentru Mihai_Miţă_1999):

Tu cred ca n-ai auzit de "ironie".

| Mihai_Miţă_1999 a răspuns (pentru DarkOrbitMoon):

Ce ironie. Vezi sa nu se impiedice bunicu' pe scari cu d-astea.

| DaniTDCI a răspuns:

Cine zice ca si-a distrus copilaria? nu se da jos pielita pentru ca esti virgin "LOOL" nu te-ai gandit la asta?