| أحب_دينيسا_أحب_ديني_1984 a întrebat:

Am 13 ani si am un penis foarte mic, de asta ma masturbez de 3-4 ori pe zi dar pana acum nu mi-a curs deloc sperma. Cand e mort are 5-6 cm, iar sculat 9-10, e normal?

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

N-ar trebui sa fii ingrijorat in privinta lungimii penisului tau, deoarece acesta se va lungi in urmatorii ani, toate organele tale se vor dezvolta inca minim 6-7 ani. Raspunsul in privinta lipsei spermei se reduce la urmatoarea afirmatie si anume ca organele tale reproducatoare inca nu au ajuns la maturizare si din acest motiv degeaba dai zilnic chiar de mai multe ori la "laba", sceasta activitate nu poate fi incununata de succes fiindca organele genitale inca nu produc sperma. De obicei maturizarea organelor genitale masculine se produce in jurul varstei de 14 ani. Multa sanatate.

| Emilian65 a răspuns:

Nu este nimic normal in ceeace faci. In primul rand esti mic pentru ca penisul tau sa produca sperma, in al doilea rand te masturbezi cam des si o sa devii dependent de masturbare. Sfatul meu este sa nu te mai masturbezi deloc si sa ai rabdare sa mai cresti si tu in varsta si in penis astfel incat penisul tau sa fie capabil pentru a produce sperma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lucrurile moarte nu se mai dezvoltă.

| DeathOfDreams a răspuns:

Crezi că dacă ți-o faci toată ziua o s-o ai mai mare?

În fond, ești doar un copil.
De cât vrei s-o ai la 13?

| Al3rT a răspuns:

Nu te mai stresa datorita marimii penisului tau, deoarece inca nu ai intrat in pubertate. Cand o sa iti vina si sperma atunci vei vedea cu timpul ca organele tale genitale vor creste brusc. Abtine-te din a te masturba, deoarece poti creea o dependenta si o sa iti fie greu mai tarziu. 10cm la 13 ani ai tai este o marime chiar buna.

| Gheorghe_Valentin_1993 a răspuns:

Cel putin pana la 16 ani iti creste penisul