| deny_1602 a întrebat:

Buna imi puteti spune la ce varsta este cam normal sa ai prieten(iubit)? eu am 13 ani si am un prieten si nu stiu cum sa ii spun mamei ea ma intreaba de foarte multe ori daca am prieten si o intreaba si pe sora mea.nu stiu ce sa fac ast raspuns

Răspuns Câştigător
| givemeasmileeeeee a răspuns:

Eu am 14 ani.si vreau sa iti spun ca treaba asta.ca sa ii spui mamei tale ca ai un iubit.nu depinde numai de tne.sau de iubitul tau...depinde de temperamentul mamei tale.atunci cand te intreaba daca ai pe cineva.fi atenta la tonul pe care iti adreseaza intrebarea.si la gesturile sale.nu de alta.dar sa nu aiba vreo reactie neasteptatahee heenici eu nu i am spus mamei.nici nu am de gand sa o fa.pentru ca ea ink ma considera un copil mic.si crede ca toti baietii se gandesc la sexrolling eyes.daca mama ta are aceeasi parere.mai bine tii doar pentru tine si sora tawinking
sper ca ti am fost de ajutorwinkingsucces. daca te hotarasti sa ii zicibig grin

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Normal sa ai prieten e de la 18 ani în sus tu te-ai cam băgat în gura lupului și mai târziu vei dori sa fii singura.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Lasă băieții după 18 ani, nu de la 13 că îți dereglezi busola!
Pa, pa.

| PιxιeLovesYa a răspuns:

Buna. Si eu am avut un iubit asta-iarna pe care il iubeam, a fost, de altfel prima mea dragoste, la aceeasi varsta ca a ta. Eu ii spuneam mamei tot (sau, aproape tot) pana atunci, dar nu ii spusesem ca imi placea de respectivul baiat. Devenisem din ce in ce mai indragostita, iar intr-o seara pe cand stateam la bucatarie, mama m-a intrebat ce-i cu mine. Atunci i-am spus ca imi place de baiatul respectiv. I-am spus si atunci cand eram impreuna, iar mama a acceptat. Gandeste-te ca mamele, oricat de dure sunt ele, trebuie sa accepte lucruri de genul asta, fie ca le place, fie ca nu. Sa nu-ti fie teama, mama INTOTDEAUNA te va intelege, ea va fi acolo mereu, chiar si atunci cand nu vei mai avea prieteni. Sugestia mea este sa-ti iei inima in dinti si sa-i spui, sa nu-ti fie teama de reactia ei fiindca oricum va fi, va trece, iar ea te va intelege. Sper ca te-am ajutat happy

| diaηα a răspuns:

Io am 14 ani si am avut 6 prieteni straight face
eu nu i-am zis la mama ca am avut pr. ca si-a dat ea singura seama. laughing
Cand ii intr-o dispozitie buna. ia-o frumos si zii "uite mama am un prieten".
daca ai o mama ca si a mea care zice nu la orice, fa mai bine si nu-i zi. :] :d
Nu trebuie sa stie atatea oh go on :]

| diaηα a răspuns:

@Vasi stai flex :]!

| Vasi_2046 a răspuns:

@ Diiiana, daca ai fi spus ca ai citit 6 carti, te aplaudam, dar daca la 14 ani te lauzi cu asa ceva, nu iti face cinste sa stii.Dar o sa inveti tu ce e aia, pe parcurs, dar acum, fa in asa fel incat sa nu devii ca acei analfabeti care au picat bacul anul asta!

| AleXaandraa a răspuns:

Eu am tot 13 ani.si am iubit.am avut si iainte 5-6. deci nu mi se pare mare lucru.mama mea stie de actualul meu iubit.l-a si cunoscut.dar asta nu inseamna mare lucru pentru mine.si in plus.e normal sa ai pr de la varsta asta.doar daca nu te gandesti la sex.winkingpentru sex nu ai varsta necesara.si chiar daca il iubesti iti zic eu sa nu faci nimic cu el.pentru ca baietilor nu le pasa.cand se plictisesc pleaca. fuditsa?:d

| deeutza_2401 a răspuns:

Buna Deny! Sa sti ca mi se pare normal sa ai prieten la 13 ani dar sa nu te apuce la varsta asta prostiile cred ca sti al ce ma refer, in privinta mamei tale ar fi o idee buna sa ii zici pentru ca ea este cea care ti-a dat viata si cea care te indruma in aceasta viata cruda cel mai bine e sa nu o minti, daca afla inainte sa ii spui tu se va supara iti spun din propria experienta pupicikisskiss