| NuStiuuu a întrebat:

Am 14 ani si cred ca am fimoza.
Cand penisul e in erectie, nu pot sa il decalotez complet.
Dar cand nu e, il pot decalota.
Ma masturbez fara probleme.

Pot sa scap de fimoza fara operatie?
Daca nu scap de ea imi poate afecta viata? chiar viata sexuala?

6 răspunsuri:
| ThePunisher a răspuns:

Din cate stiu, fimoza se rezolva numai prin circumcizie... imi pare rau sad. sfatul meu este sa te duci urgent la doctor, numai el iti poate spune daca intr-adevar ai fimoza, si ce se poate face.

| roxydulkica a răspuns:

Sa stii ca nu e singura cale prin doctor. Eu m-am operat de doua ori cad eram mic si tot am mai facut si a-3-a oara. Poti sa o tratezi la dus. Eu asa am facut ultima oara!

| Tormentor a răspuns:

Trebuie operata de cand esti mic dar nu va afecta deloc viata sau viata sexuala.Bft

| Adelina2010 a răspuns:

In primul rand trebuie sa te duci la medic, el te va indruma cu calm si profesionalism.Nu incerca sa te autotratezi,risti complicatii. Uite,pana si Emil Boc s-a operat de fimoza, in 2003, la Spitalul Elias...lumea nu prea vorbeste de asta.Mergi cu incredere la un cabinet de urologie! bucharestcity.olx.ro/emil-boc-s-a-operat-de-fimoza-iid-188725228

| mircea96m a răspuns:

Add mircea_96m

| n30_9566 a răspuns:

Asta se poate rezolva si fara sa mergi la doctor. Trebuie sa incerci sa largesti preputul si asta o poti face doar prin exercitiu. In stare flasca decalotezi penisul si incerci sa te exciti pana ai o oarecare erectie, dar sa nu fie foarte dureroasa. Poti incerca incet sa decalotezi si in timp ce ai erectie. Trebuie sa avansezi astfel cu procedura pana preputul este sufiecient de larg incat sa nu mai ai dureri. Ceea ce ai tu nu se rezolva intr-o clipa asa ca incearca sa ai rabdare, gen o luna de practica. De ce sa mergi la doctor cand tot ceea ce ai poti rezolva si singur fara alte taieturi ? Succes !