| trutescusabinslatina a întrebat:

Am 16 ani daca fac sex cu una fata de 14 ani si e de acord o sa am probleme cu legea?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Doar nu o sa dea anunt in ziar ca ati facut sex.Numai sa nu ramana gravida.

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca ramane gravida sau cineva va reclama la politie ai probleme. Chiar daca nu ramane gravida politia este obligata sa deschida dosar penal pentru ca este minora fara raspundere penala dar tu, avand 16 ani, ai raspundere penala in situatie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Esti minor... te crezi cam important incat se se uite legea la tine. O bataie din parte lui taica su in schimb ti ar prinde bine.

| mihai69 a răspuns:

Dacă se află, chiar și fără plângere oficială, poliția e obligată să se auto sesizeze în astfel de cazuri - așa că... Da poți avea probleme.
Și vorba ăstora stai s-audă tac'su' - să vezi atunci probleme, că de ăla nu scapi doar cu un avocat. rolling on the floor

| kar1GaNNN a răspuns:

Trebuie sa fii protejat, ca daca o lasi gravida sigur nu iti va conveni situatia, mai ales cu taicaso.

| corhaz a răspuns:

Daca o lasi gravida vei avea problema cu legea de ta'su

| Adelin01 a răspuns:

Nu stiu dar daca e sa faci fa protejat ca daca nu faci protejat si o lasi gravida o s-a ai probleme.