| 1SoRiNa1010 a întrebat:

Am 16 ani si sunt virgina. Iubitul meu a implinit de curind 20 si am o relatie cu el de 3 luni.Ne iubim mult si el ma iubeste mult,stiu asta dar problema e ca el vrea sa facem dragoste, sunt pregatita dar tata o sa ma omoare daca va afla ca am facut-o, ma amenintat in trecut.Cind stau cu el si ne sarutam minute intregi simt ca abia de mai rezista si mea spus asta.Nu stiu ce sa fac, imi este frica si de tata dar si de consecintele care vor urma.Il iubesc mult, mult si nu ma pot desparti de el acum.Voi ce sfaturi imi dati? vreau raspunsuri de la persoane peste 16 ani nu de la copii... funda

Răspuns Câştigător
| roxiada a răspuns:

Am 19 iubita! offf, la 16 ani e dragostea mare de tot dar pe masura ce cresti sa zicem asa ai alte si alte gusturi in materie de barbati, cel mai ok ar fi sa-i explici prietenului tau ca inca nu esti hotarata si daca te iubeste iti garantez ca asta nu-l va impiedica sa mai fie cu tine! ai destul timp sa o faci, crede-ma! iubitul meu a asteptat dupa mine 1 an jumate si era cu mult mai mare de 20 de ani, deci trage tu concluziile cele mai ok! succeswinking:*

14 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

El nu doreste decat sex. Faci ce vrei, dar nu uita: nu ai voie sa plangi, pentru ca a fost si vointa ta. El oricum te va parasi.

| Brâncuşi a răspuns:

Fa-o când crezi că eşti pregătită, dar eu spun să mai aştepţi viata merge înainte plus că este o diferenţă destul de mare, dar dacă voi vă iubiţi este ok dar nu mai mult, gândeştete şi la consecinţe, o seară placută!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca simti si tu ca asta e bine pentru tine, fa-ohappy.
La urma urmei nu e nimic in neregula. O faci cu iubitul tau, nu cu un tip pe care l-ai intalnit aseara in club.
Tatal tau poate afla doar daca ii spui tu, sau daca iti schimbi comportamentul fata de el.
Ma bucura faptul ca nu esti una din mironositele care se cred super speciale pentru ca sunt virgine si vor sa fie asteptate 10 ani, iar prima noapte sa fie cu petale de trandafir, lumanari, jacuzzi, sampanie, o fantana de ciocolata eventual...
Nu lua in seama descurajarile cum ca vei fi parasita( si chiar daca se va intampla, va fi o experienta din care vei invata ).
La intrebarea ta ti-ai dat singura raspunsul inca de cand ai zis ca te simti pregatita.
Mult succes si daca mai ai nelamuriri, intreaba.

| RaduMD a răspuns:

E bine să nu o faci până la căsătorie. Te iubeşte? E minunat. Iubiţi-vă mult. Faceţi orice împreună, dar nu sex. Ţi-a spus că ar face orice pentru tine, că ar merge chiar şi la capătul pământului? Cere-i ceva MUUULT mai simplu. Fără sex până când te va cere în căsătorie, preferabil când ai să fii majoră. Altfel, nu ai să ştii niciodată dacă te iubeşte cu adevărat, sau vrea numai trupul tău şi orgoliul că ai cedat.

| ScapaMaDeEa a răspuns:

Buna! Sunt doar 3 luni de relatie! Eu iti recomand sa n-o faci, pe urma vei regreta, te va parasi! ACUM e momentul adevarului, ACUM se dau cartile pe fata si vei vedea daca cu adevarat te iubeste! happy
Spune-i ca nu esti inca pregatita si ca vrei sa mai astepti, daca te va parasi, vei plange, da. Dar vei plange mai mult daca o faceai si te parasea! Crede-ma, ai destul timp.
happy

Răspuns utilizator avertizat
| DeeaSakura a răspuns:

De ce exista fete ca tine? I don't want to see

| Phoenix231 a răspuns:

rolling on the floor tocmai ai zis ca, atunci cand va sarutati mult dabea mai rezisti, prin asta inteleg ca si tu esti dornica sa o faci, Atunci fa-o ce mai astepti, crezi ca va afla tatal tau daca nu ii va zice nimeni, crezi ca te va duce la ginecolog si se va uita impreuna cu ala la tine in vagin?
Sincer slabe sanse.
Parerea mea este sa o faci daca iti doresti, daca nu atunci nu ai de ce.
Multa bafta.

| Zoya333 a răspuns (pentru Phoenix231):

"Cind stau cu el si ne sarutam minute intregi simt ca abia de mai rezista si mea spus asta". A spus abia de mai rezistaaa...adica baiatul, nu ea!

| Ghiti2011 a răspuns:

Doamne thu nu exista nici o consecinta daca te protejezi da ai grija ca eu cred ca mai degraba vrea doar sa te .....la vrasta lui am mai vazut multe din astea

| EcstasyDubstep a răspuns:

Pai o relatie de 3 luni....Ai 80% sanse sa fi parasita dupa, mai ales ca el insista. Daca accepti probabil vei suferi mult dupa iti sugerez sa nu o faci...Dar e alegererea ta.

| creatzulik a răspuns:

Nu o fa te va parasi, in trei luni de relatie nu ai ajuns sa il cunosti atat de bine incat sa fii sigura ca te iubeste, felicitari pentru ca inca esti virgina si spre binele tau sper ca asa sa ramai macar pana la majorat.

| Kissu22 a răspuns:

Am 15 ani big grin. Dar cred ca daca te iubeste te asteapta, cel putin asa e la mine. E normal el e mai mare si are nevoie, dar cum ziceam daca te iubeste te mai asteapta. Trebuie sa te simti pregatita.Si nu uita la 16 ani inca esti copil.

| 1SoRiNa1010 explică:

Multumesc tuturor de sfat dar hotarirea mea este ca o sa ramin virgina si daca el nu va fi de acord, il voi parasi