| he a întrebat:

Iubitul meu vrea sa facem dragoste, e un baiat care mi-a demonstrat ca intr-adevar ma iubeste, dar eu nu sunt pregatita pentru o noua experienta, desi nu-s virgina, ce ar trebui sa fac?

8 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Ar trebui sa vorbesti cu el sincer si deschis pe tema aceasta. Spune-i ce simti tu si daca te iubeste te va astepta. E drept ca nu poti astepta la nesfarsit si ca trebuie ca si tu sa incepi sa intelegi ca unele temeri sunt nefondate. Depinde si ce varsta ai si durata relatiei.

| catthshshshs a răspuns:

Simplu, il refuzi. Conteaza in primul rand sa fii tu pregatita pentru acest pas cu el.

| Farcas a răspuns:

Nu inteleg un lucru. daca spui ca nu esti virgina de ce nu vrei sa faci dragoste cu el? Ceva te retine. ori nu il iubesti suficient de mult ori nu ai incredere in el.Ar trebui sa purtati o discutie sa vedeti pe ce se bazeaza relatia voastra si care sunt dorintele fiecaruia.

| marsy a răspuns:

Sa vb cu el, desigur ca o s ate inteleaga, deoarece te iubeste! Fa ceea ce doresti tu cu adevarat. si o sa te simti mereu bine si sigura pe sine!

Răspuns utilizator avertizat
| Alexandraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Nu inteleg un lucru, daca zici ca ti-a demonstrat intr-adevar ca te iubeste, nefiind virgina, de ce nu vrei sa faci dragoste cu el? Ori ai ceva indoieli in privinta lui ori nu il iubesti. Ce ar trebui sa faci? Sa faci ce crezi tu ca e mai bine, ca daca te iubeste o sa astepte pana cand o sa fii tu pregatita.

| osram a răspuns:

Cred ca ar trebui sa-i dai si lui ce merita. daca intr-adevar ti-a demonstrat ca te iubeste, cred ca merita. daca nu faci dragoste cu el s-ar putea sa se razgandeasca si-si va gasi ceva zdreanta si tot u vei avea de suferit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa te pregatesti. Daca spui ca tia demonstrat ca te iubeste cu adevarat si daca nu mai esti virgina atunci nu perzi niumic.
Succese!