| anonim_4396 a întrebat:

nu stiu ce sa fac... sunt cu un baiat de 10 luni, am discutat de multe ori despre sex (eu sunt virgina, el nu stiu daca mai e ca nu vrea sa imi zica)... si imi zice ca la un an vrea sa o facem, eu i-am zis ca ma mai gandesc. nu ma simt pregatita pentru asta plus ca mi-e frica de parinti (sunt cam severi in privinta asta), si cred ca la prima cearta ne-am desparti si nici nu ne-am mai impaca, adica odata ce am facut-o, ma gandesc ca ar fi curios sa incerce si cu altele, nu s-ar mai intoarce la mine.
El zice ma iubeste, zice ca nu s-ar desparti de mine daca nu as vrea sa o facem, dar eu nu stiu ce sa cred. mi-e teama si sa il pierd. uitasem, eu am aproape 17 ani si el 17 jumate.
VA ROG SA MA AJUTATI CU PARERI,SFATURI, ETC...

13 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Crezi ca numai el o sa fie? o sa ai timp de sex gramada.acum sunt iubiri trecatoare, adolescenta.ti-e teama sa nu-lpierzi! te mariti cu el? pana te-oi marita daca incepi de acum, o mai faci cu 4-5.la 22 de ani o sa fii satula!

| neutrino a răspuns:

Daca doresti sa devii de pe acum femeie, poti sa o faci, dar nu mai crede toate minciunelele lui si nu mai veni cu pretentii absurde. In rest, tu ai dreptate.

| Emilian65 a răspuns:

La un an de la inceperea relatiei, este cam devreme sa faceti sex. Fii tare si spune-i sa te astepte pana tu esti pregatita.

| Alcyon a răspuns:

Mi se pare cam aiurea ca ti-a dat termen limita. Asta cam suna a santaj.

| grab a răspuns:

Daca vrea sa o faca la un termen limita nu stiu ce sa zic despre iubirea sincera. fii mai atenta la gesturile si comportametul sau ca sa iti dai seama cat de sincera e dragostea asta pe care o tot declara.

| jrockfreak a răspuns:

Ce om posesiv, Doamne! o.O uite ce poți să faci: întreabă-te dacă merită să îți oferi virginitatea unui tip care te constrânge, ba mai mult, unei relații trecătoare al cărui final, eu personal, nu îl văd foarte roz. De asemenea, vezi dacă merită să îți riști relația cu părinții, care nu cred că degeaba sunt atât de severi, pentru un asemenea iubit care îți impune limite de termen pentru virginitatea ta. Refuză-l și ai să vezi cât va mai sta pe lângă tine. Anumite specimene masculine trăiesc doar pentru a-și număra trofee sexuale, e treaba noastră să îi mai cizelăm puțin și să punem cel mai mare preț posibil pe corpul nostruwinking Lasă că o să ai vreme toată viața să faci sex cu soțul tău cât vrei tu. oh go on

| maite13 a răspuns:

Aveti dreptate toti... la asta ma gandeam si eu. va multumesc pentru ajutor! :*

| amyana a răspuns:

Eu îți răspund sincer
Primul sfat pe care eu ti-l dau este sa ai grija la ce fel de persoana e
Spui ca sunteti de 10 luni împreună bănuiesc ca s-a purtat foarte frumos cu tine
Nu ma înțelege gresit dar e clar ca nu va mai fi același băiat daca vei face acea treaba cu el
Al doilea sfat ar fi sa nu te lași influențată nici de iubit nici de părinți nici de prieteni insa ai grija in cine ai încredere nu tot ce zboară se mănâncă.Cat despre o fata virgina se spune ca este ca o floare ce straluceste ca soarele iar când omeni încearcă orice sa fure acea strălucire, iar daca va reuși floare isi va pierde frumusețea
In fine daca tu crezi in el si in iubirea lui si poti avea incredere in el ca nu te va părăsi atunci fa ce îți spune inima pana la urma părinți nu te va putea proteja mereu, iar oameni învăța din greșeli.
Ai grija la alegere sper ca te-am ajutat cat de cat.
Cat despre el daca te iubește precum spune nu te va parasi

| XDeDeX a răspuns:

Hei hei :*
Din moment ce tu nu te simti pregatita nu te aventura asa doar ca vezi doamne a pus el un termen... pana la urma e corpul tau TU DECIZI NU EL ce faci cu el si cum si cand, parintii intotdeauna vor fii precauti dar e viata ta tu decizi ce faci cu ea, e bine sa le asculti parerile dar nu mereu sa faci mai degraba ce zic ei decat ce iti place tie. ( sa nu aud de la restul ca vezi doamne e minora si trebuie sa asculte in totalitate de parinti) patintii sunt punct de sprijin in vietiile noaste nici de cum nu sunt sefii de la mariile companii... El poate sa spuna multe oricum la fel de bine poate sa-ti dea papucii si acum ca si dupa ce veti avea prima partida... in orice caz TU TREBUIE SA FI PREGATITA...te pup si spet sa iri cea mai buna decizie

| LILLYYY a răspuns:

Buna,nu cred ca ar trebui sa te grabesti cu relatiile sexual + nu ai incredere in el.

| Daniel_Naghi_1998 a răspuns:

Suntem in 18 ian 2015. is curios..ai facut-o de la anul trecut? sincer happy

| misubacsi a răspuns:

Nimeni nu iti poate da indicatii si raspunsuri certe.Tu esti singura care poate sa hotarasca daca doreste sa isi inceapa viata sexuala deoarece tine doar de psihicul tau.Sa te gandesti foarte bine inainte de a accepta sa-i faci pe plac.

| stuckintraffic a răspuns:

Scuza-ma,de ce ar trebui sa-ti fie frica sa-l pierzi?! Omul vrea doar sa-si bata joc de tine.Da-l la jalea.Parintii tai au tot dreptul sa fie severi deoarece stiu ca sunt fete naive ca tine care se tem sa piarda UN BAIAT! Sfatul meu e sa-l uiti daca te cam obligă sa faci lucruri pe care nu le vrei.