| Ale1856 a întrebat:

Am 16 ani si vreau sa ma masturbez, dar nu stiu cum. Voi cum o faceti? (Sunt fata)

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

De regula marea majoritate a femeilor apreciaza ca pozitia adoptata in timpul masturbarii deoarece tehnica folosita este cea care genereaza satisfactia. Masturbare tine atat de imaginatia ta, cat si de obiectele folosite pentru a-ti provoca excitatia maxima. Doar prin incercari, experimentari si tatonari vei ajunge tu de una singura (daca nu ai un prieten/iubit) sa-ti determini cele mai excitante pozitii sau modalitati de a-ti crea placere, satisfactie sau orgasm. Ar fi ideal sa combini excitarea intravaginala cu una exterioara si sa folosesti si factori excitanti vizuali sau sonori pentru a amplifica la maxim placerea. Succes!

| pufulescu a răspuns:

Linkuri vrei?

| seth2016 a răspuns:

Placerea e mai mare cand inveti singura.

| CrMiron a răspuns:

Daca nu esti virgina, poți sa bagi degetul, daca esti sa nu faci asta, poți doar sa te freci.