| oana90 a întrebat:

Am 17 ani, aproape 18 si am sanii foarte diferiti, atat ca marime cat si ca forma! am fost la endocrinolog si mi-a spus ca sanul cel mic are forma de merisor iar cel mai mare, forma de para. Ma simt foarte complexata si imi urasc sanii mai ales cand am sfarcurile moi. Sa nu mai mentionez ca sanul cel mare este si lasat. Diferenta este foarte greu de mascat si am doar cateva sutiene bune care fac diferenta aproape neobservabila. Sunt speriata de faptul ca pot avea noduli (desi doctoritele nu au depistat nimic inca) si ca mai tarziu pot avea cancer. Ma gandesc de asemenea cum ma voi simti cand ma va vedea si pe mine prima oara un baiat dezbracata si ma sperie groaznic gandul despre cum va reactiona... ma puteti ajuta cumva va rog? id meu oana90_oana90, va rog fara glume sad

2 răspunsuri:
| Abadonna a răspuns:

Ce dracu!? Nodulii nu sunt neaparat cancerigeni ( de majoritatea datilor sunt benigni deci nu au gara cu cancerul! ) asa ca nu te mai stresa si cu asta.
Cand te va vedea un baiat dezbracata inseamna ca ai suficienta incredere in el incat vei sti ca este un om rezonabil si cu bun simt si ca va intelege orice ai de dezvaluit! Si in acest caz doar te va iubi in continuare. Daca ar avea ceva de comentat ar merita un sut puternic in partea dorsala si gata, next.
Cu siguranta ca aceasta problema ar putea fi remediata printr-o interventie chirurgicala ( da, operatie estetica, silicon etc. ) dar inca nu e momentul. Chirurgie reparatorie nu stiu.
Nu iti ura corpul, mai ales acele parti ale lui care ne definesc ( atat ca sex cat si ca individ ) si nu fi complexata de nimic. Cine are ceva de zis ii inchizi gura sau il ignori si ramai constienta ca esti de 1000 de ori mai buna decat un/o ratat/a care comenteaza de aiurea.
Sper sa gasesti o cale de rezolvare la problema ta dar incearca sa nu iti mai pui atatea probleme deocamdata. Ai grija de tine si nu fi trista din moment ce esti sanatoasa.
Numai bine :*

A, apropos... sfarcurile moi se intaresc cand ai anumite senzatii mai tari happy, sa vezi atunci ce fel se contureaza tongue

| bibi4v a răspuns:

Cand o sa fii goala in fata unui baiat, acelui baiat nu o sa ii pese daca ai sanii inegali sau daca ai colacei sau celulita. singur lucru din mintea lui o sa fie "moama e goala! m-am scos!" garantat. si daca o sa ajungi in situatia sa fii increzatoare sa fii goala in fata lui, cu siguranta stii ca merita asta, si ca ai suficienta incredere in el si siguranta. si cand o sa fii in situatia respectiva, nici tie nu o sa iti pese ca ai sanii inegali...o sa fii preocupata cu altceva. crede-ma pe cuvant.
in rest, o sa gasesti tu un sutien destul de comfortabil incat sa mascheze ceea ce crezi tu ca se vede din avion, dar de fapt nu e asa. love you body! cu acele chestii care le consideri tu defecte, te fac speciala, unicata. mai bine tu naturala decat papusa de silicon. si cred ca si baietii sunt de acord cu asta. Relax si nu te mai consuma!