| Cristian226 a întrebat:

Am 17 ani și când am penisul sculat nu îl pot decalota dar când este mort pot. Credeți că problema va dispărea la primul contact sexual? Aceasta chestie îmi poate afecta viata sexuala? Am penisul de 12-13 cm. Vi se pare mic? Credeți ca o sa mai crească?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Penisul tau este afectat de o boala care se numeste FIMOZA. Aceasta afeciune in cazul tau se pare ca este de gradul 2 sau 3 si absolut sigur NU va dispare (poate niciodata) nici dupa ce iti vei incepe viata sexuala si vei intretine mai multe contacte sexuale (care sigur vor fi dureroase) fiindca in cazul tau afectiunea se pare ca este destul de grava. Examinarea medicala efectuata de catre un medic urolog este absolut necesara, pentru a putea stabili modul in care poate fi tratat penisul tau pentru a deveni apt ca sa intretii contacte sexuale....NORMALE. Zilele trecute am oferit mai multe raspunsuri pe aceasta tema la mai multi utilizatori, pe care le poti accesa si citi daca doresti informatii mai detaliate si/sau complete. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Răspunsul tău aici ...Momentan, este cam mic dar, va mai creste.