| anonim_4396 a întrebat:

Am 27 de ani si inca virgin. Urmeaza marele pas....si am emotii (recunosc).Sa ii spun prietenei mele ca nu am experienta defel, sau sa nu ii zic nimic?

15 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa ii spui, daca ea are putina experienta nu strica sa nu te chinui aiurea si sa nu te termini in 5 minute
si chiar daca si ea e virgina, va fi mai linistita cand va stii ca si tu esti; e numai de bine daca ii spui

| darrio2007 a răspuns:

Mai bine ii spui.Ca daca ea are experienta, isi va da seama cu siguranta ca esti incepator.

| DeeaMarry a răspuns:

E prietena ta, deci se presupune ca aveti o relatie bazata pe incredere si sinceritate.
Sigur ca ar trebui sa ii spui!

| neutrino a răspuns:

Lipsa de experienta nu ai cum sa o ascunzi. Spune-i adevarul si ea, chiar daca se va amuza, va fi incantata sa te invete meserie. Bafta!

| Oana92 a răspuns:

Spune-i! Trebuie sa stie la ce sa se astepte! Distractie placutawinking

| Alcyon a răspuns:

Trebuie sa-i spui. Oricum, daca tipa e experimentata, o sa-si cam dea seama ca nu stii care-i miscarea si s-ar putea sa se supere ca i-ai ascuns faptul ca esti virgin.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu zic sa-i spui, n-ar trebui sa existe rusine intr-un cuplu. In plus, poate aflii ca si ea se afla in aceeasi ipostaza.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu ti-as recomanda sa nu-i spui, sa te duci la profesioniste, sa inveti cum se face treaba si abia apoi sa faci sex cu prietena ta. Stiu, pare cel putin bizar ce spun si lipsit de tact, dar e singura cale prin care te poti proteja de viitoare neplaceri.

Daca ii spui prietenei tale ca esti virgin la 27 de ani e ca si cum i-ai oferi drept de viata si de moarte asupra ta. Te va manipula cum va gasi de cuviinta. Al doilea lucru pe care trebuie sa-l intelegi este ca femeia este cea mai razbunatoare fiinta din univers. Daca ea ar fi aleasa, nu ar fi nici o problema. Dar nu ai de unde sa stii asta si presupunand ca va veti desparti vreodata, toti cunoscutii comuni vor afla despre dezvirginarea ta latenta. Al treilea motiv ar fi sa nu te faci de ras. Dezvirginarea la o varsta inaintata e ca si operatia de apendicita, cu cat este mai in varsta pacientul, cu atat mai multe chestii pot merge prost.

| kandaraki a răspuns:

Ar fi bine sa ii zici, nu e nici o rusine, mai ales daca fata ţine la tine. caci tu fara experienta te vei emotiona foarte tare si nu iti va iesi nimic, dar daca ii vei zice atunci fata va sti cum sa te conduca si totul va fi ok, succes

| TOOL a răspuns:

Eu zic sa ii spui, poate asa te va aborda intr-un alt mod, sau sunt 50% sanse sa rada de tine.

| Mihailescuioana29 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa ii spui... Daca va iubiti nu cred ca are de ce sa rada de tine si in caz ca va veti desparti nu cred ca ar spune mai departe doar ca sa te faca de ras. Ea ar trebui sa fie mandra ca o consideri persoana potrivita. Ai asteptat atata si uite ca ai gasit-o.

| barbutxxx a răspuns:

Spune-i adevarul dar spune ica esti pregatit, nu uita de prezervativ si nu lua dinacelea ieftine.

| VerdeLila a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa-i zici pentru ca presiunea va fi prea mare sa te stii cu asta pe constiinta in acel moment. E bine daca ai gasit o fata care sa te inteleaga si sa aiba rabdare. Fii increzator!

| Didishorr a răspuns:

Eu zic sa ii spui, sa stie cum sa te abordeze

| DulceLup a răspuns:

Ai grija sa n-o iei de nevasta!
Ai nevoie sa experimentezi.
Prefa-te ca stii ceva prima oara. Las-o pe ea sa se joacewinking