| eliza7943 a întrebat:

Am 3-4 saptamani de sarcina.
Buna TPU, sunt insarcinata si dimineata ma simt foarte rau ...am stări de voma, amețeli, crampe si nu am pofta de mâncare.
Iar seara ma doare capul(puțin) și am crampe...
Este normal? Mulțumesc

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca este normal!
Depinde de la sarcina la sarcina si de la femeie la alta femeie. Greturile, voma, durerea de cap si ametelile sunt prezente in sarcina, mai ales in primele 4 luni.
Dupa 4 luni, totul se amelioreaza, ba chiar vei incepe sa ai pofta de mancare si sa iei in greutate.

2 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Da,mai ales daca esti la prima sarcina.

| HazelEyes77 a răspuns:

O parte din femeile insarcinate se confrunta cu o serie de simptome neplacute cum ar fi greata, starea de voma, pofte sau aversiuni alimentare, dureri de cap sau spate, crampe, urinari frecvente, oboseala, ameteli etc. Uneori corpul mamei reactioneaza urat la aparitia micutei fiinte din pantecul ei dar lucrurile se remediaza odata ce ajunge in trimestrul doi de sarcina. Multa sanatate si un bebe sanatos!