| andreigeorge a întrebat:

Am 36 de ani si am si eu o intrebare nu stiu ce sa mai fac ejaculez noaptea cateodata si la o saptamana. Cand eram tanar ma masturbam des cateodata si de 3-4 ori pe zi recent am facut sex cu o fata si in timpul partidei mi-a zis ca am organul prea mare, si dupa cateva minute [5 sau 7]am ejaculat deci nu am putut sa o satisfac, asta mi sa intamplat de 2 ori.Ce trebuie sa fac sufar cumva de ejaculare precoce

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Poate vor citi si anumiti copii(nu le pot spune altfel) de pe aici care spun ca se masturbeaza de 2-3 ori pe zi si cand le raspunde cineva ca vor avea probleme pe viitor din cauza excesului de l... nu cred ceea ce li se spune.Esti exemplul perfect pentru ei.Vezi unde te-a adus masturbarea?

| doctorandus a răspuns (pentru darrio2007):

Vorbeste gura fara tine. Vezi ce i-am raspuns lui.

| darrio2007 a răspuns (pentru doctorandus):

Si el trebuie sa traduca textul acum. Daca erai doctorandus il copiai si tu in limba romana.Si de unde stii ca nu am vrut sa il sperii putin? Ma asteptam la o replica de genul asta dar de la el. Unde dai si unde crapa.

| doctorandus a răspuns:

Masturbarea nu produce ejaculare precoce. In cazuri rare produce ejaculare intarziata. Despre cei care pretind ca masturbarea ar produce probleme de ejaculare s-a scris:

The medical profession isn’t convinced. Every doctor and psychologist I spoke with informed me that "there’s no evidence" to link masturbation to sexual performance, and that it’s an over­simplification to think that frequent masturbation is the cause of delayed ejaculation. According to ­Stephen Snyder, a sex therapist in Manhattan, it’s "most often not the case." Darius Paduch, a professor of urology and reproductive medicine at Weill ­Cornell Medical College, went so far as to say that ejaculation leads to greater fertility. "In our practice, we pretty much make men achieve an erection at least three to four times a week," he says. Paduch also cited studies that found that men who ejaculated multiple times a week faced less risk of erectile dysfunction later in life. There’s also the body’s natural process of elimination: Many anti-masturbators start having wet dreams.
—Emily Witt, Hands Off, New York. 4/22/2013, Vol. 46 Issue 12, p28-31. 4p.

Răspuns utilizator avertizat
| SebastianCMT a răspuns:

Se mai numeste polutie. laughing) Si masturbarea in exces poate dauna destul de mult. Sfatul medicului este daca nu ai prietena o laba pe saptamana nu strica.

| VreauMiere a răspuns:

In timpul noptii se numeste ejaculare nocturna ("trebuie sa te golesti cumva"). Cat despre partida de sex, masturbeaza-te cu o ora inainte de partida, spala-te bine si foloseste un prezervativ, o sa dureze mai mult. Bafta.

| darrio2007 a răspuns (pentru VreauMiere):

Polutie nocturna. Daca nu stiai asta.

| Eufourikul a răspuns (pentru VreauMiere):

E acelasi raspuns pe care l-am gandit si eu.
Deci i-al ca pe un sfat bun omule!