| ANdreias1122 a întrebat:

Salut TPU,am si eu o intrebare, dar m-ai intai sa va impartasesc performantele mele *la pat* ca sa puteti sa-mi raspundeti concludent
de obicei actual sexual prima data ma tine de la cateva minute in sus, iar a doua oara se ajunge la 10-15min depinde de situatie,si daca fac in cada sex ma tine juma de ora pe putin prima data
Dar zilele astea, si odata mai demult am avut o problema, si mi sa mai intamplat de 1-2 ori numai ca atunci am putut sa mai *aman*
Am inceput penetrarea(dupa preludiu normal) si mi-a venit in sa zicem 10-20 hai 30 secunde sa-mi dau drumu sad
Ptr ca mi s-a intamplat asta de cateva ori,sufar cumva de ejaculare precoce? daca nu, ce cauze credeti ca au intervenit de mi-au dat planurile peste cap cum s-ar zice?
ps:mentionez k ma masturbam inainte, 3-4 ori pe saptamana si de 1 luna nu ma m-ai masturbez absolut deloc, contact sexual am in medie de 1-2-3 ori pe saptamna
Dau funda, scuzati pentru wall de text

Răspuns Câştigător
| NoOrdinaryHuman a răspuns:

Faptul ca te masturbai inainte probabil ca te-o afectat.Atunci urmareai orgasmul cat mai repede si o ramas ca o obisnuinta ca sa zic asa.

Probabil ca in timpul actului sexual, penetrarea e prea rapida, incearca sa mai alterezi.
Si ce are efect cel mai mult, controlul mental, acesta nu trebuie sa iti lipseasca, trebuie sa te concentrezi si cu timpul devine o obisnuinta si sexul va devenii mai placut si de lunga durata.

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Te excită foarte mult actul sexul că în secunda doi ești praf!
Mai ai de învățăt să-ți controlezi corpul.
Pa, pa.

| harciog a răspuns:

Am 90 de ani.Nu te pot ajuta decit din amintiri dar sufer de amnezie, taicaaa.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Vai vai ce problemă mareeeeeeeeeeeeeeeee

| adelolyta a răspuns:

Uuuu, draga ia-o mai usor cu masturbarea fiindca atunci cand te masturbvezi nu urmaresti altceva decat sa ejaculezi cat mai repede, si daca e asa cum spui u si ai 3 acte sexuale pe saptamana nici nu ar trebui sa te masturbezi. momentan nu cred ca suferi de ajaculare precoce dar daca continui asa vei suferi. funda?batting eyelashes

| ANdreias1122 explică (pentru adelolyta):

Dar nu ma mai masturbez de 1 luna de zile absolut deloc, si inainte cand ma masturbam era ok, dar se mai intampla cateodata si nu inteleg dc...

| Bambicuochiiverzi a răspuns:

Din cauza k n-ai facut de mult poate sex sau masturbat te excti mai tare e cv normal tongue

| marya1994 a răspuns:

Banuiesc ca ai o prietena stabila odata ce ai contacte de 2 3 ori pe saptamana. pai e fortee bine ca nu te mai masturbezi o fata care intr-adevar tine la tine nu vede nimic aiurea ca iti dai drumu imediat dincotra se va simti bine deorece se va gandi ca te simti atras de ea. Si nu suferi de ejaculare precoce e ok odata ce spui ca nu te-ai mai, masturbat.

| ANdreias1122 explică:

Este crede-ma, pentru ca nu este prima data cand mi se intampla, si toata ziua mi s-a dat peste cap,+ ca mi-a venit in 30 sec, dar spre uimirea mea, nici nu sa mai sculat dupa aceea

| ANdreias1122 explică:

Da,am o prietena stabila, facem 1 an si 3 luni in curand, dar ea e genu care ii place si asa 5-10-15minute,dar ii place mult mai mult daca tine mai mult de atat, sper sa nu mai am parte de experiente gen.
Si legiuitoarea, mi s-a intamplat doar de 2 ori atata tot, asta nu inseamna ca sunt praf sau ce mai ziceai peacolo, am cerut doar o explicatie dc s-a intamplat asta sa stiu sa nu se mai repete pe viitor

| ANdreias1122 explică:

Multumesc de raspuns Noordinaryhuman, ma gandeam si eu ca, corpul meu inca nu e obisnuit fara masturbare dar na
Pot sa te o ultima chestie? mereu aud control mental control mental, dar chiar daca ar parea stupid, in ce consta mai exact controlu mental? ii aud pe unii ca ba se gandesc la animale moarte ba nu stiu ce si mi se pare o prostie sincer, lamurestema te rog de ce tine controlul mental si va las in pace