| Anonim1916 a întrebat:

Am 17 ani si am o dilema ca spun asa laughing de ceva vreme, tot dau pe net de ejaculare precoce si ma gandesc ca sufar de asa ceva, deocamdata nu am avut contact sexual dar urmeaza Duminica cu prietena. Sincer sa fiu de ceva zile ma tot preocupa intrebarea asta daca am ejaculare precoce. Cateodata cand ma mai masturbam si eram foarte excitat rezistam 2-3 minute, dar de multe ori am rezistat 8-9-10 minute chiar si mai mult. Vreau sa va intreb daca cineva cu ejaculare precoce rezista 8-9-10 min sau mai mult cum am mentionat... Chiar nu stiu daca sufar de asa ceva sau nu. Dau funda, pentru cel mai serios raspuns, va rog frumos fara glume sau chestii din astea.

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu poti sti, dar e posibil. Masturbarea se foloseste tocmai pentru a invata sa iti controlezi ejacularea, pentru a sti sa te abtii. In mod normal, la varsta ta, nu te poti astepta sa-ti controlezi oricat ejacularea ca un barbat, dar un act sexual de 2-3 minute este foarte dezamagitor. E posibil ca primul sa fie atat de scurt, fara semnificatie, dar dupa aceea ar trebui sa-ti pui in practica tehnicile de autocontrol si sa duci actul sexual macar la 15-20 de minute.

| Exo0o a răspuns:

Si eu, inainte de primul contact sexual imi faceam probleme de genu.
Crede ma, eu am fost asa de emotionat incat nu am putut sa ajung la orgasm si m-am multumit cu hataiala pana ce am amortit.
Fii detasat, non-stres si un mic sfat, pentru "inceputul tau", nu incerca sa faci actul "programat", totul decurge de la sine.

| relian a răspuns:

Pina cind nu ai o viata sexuala normala, regulata nu ai sau nu poti spune ca suferi de vreo afectiune de acest gen.Deci ce ai citit tu se intimpla cind dupa stiu si eu un an sau 6 luni de sex, dar regulat barbatul in cauza ejaculeaza foare rapid(1-2 min). Daca chestia asta persista si dupa ce dobindeste cit de cit experienta atunci se poate vorbi de ejaculare precoce.Insa fii sigur ca tu citind despre asta o sa ai impresia ca asa ai si tu desi ti-am zis asta se poate spune doar dupa luni de zile bune in care sa faci sex regulat.Tu acum cind va urma sa faci sex pentru prima oara nu te astepta ca vei face cine stie ce ispravi.O sa vezi ca vei termina foarte rapid, insa nu trebuie sa iti faci probleme pentru ca asa se intimpla prima oara sau de fapt la inceput pina te obisnuiesti cu fata pina te cunosti si o cunosti si pe ea, pina sa iti poti controla nitel emotiile.Deci asa se va intimpla vei ejacula nu stiu daca vei rezista 5 minute.Tu la inceput esti f emotionat si o sa fi nu foarte ci extrem de exicitata asa incit poti ejacula uneori chiar si fara sex daca te pipai, si alte chestii cu iubita ta.Deci nu te gindi la chestia asta ca atunci te poti inhiba sau mai stiu eu gindul asta o sa-ti creasca si mai mult emotia si cu cit mai multe emotii cu atit ejaculezi mai repede.In schimb pentru cei care sufera de ejaculare cum ai spus sint remedii.Se pot folosi anumite creme sau sprayuri care te face sa rezisti si 30 de minute.Singura chestie este sa iti functioneze ceea ce ai daca ai.Dar pentru tine nu cred ca e bine sa folosesti aceste creme sau spary pentru ca nu prea ai experienta.Bine nu tine de experienta sa folosesti dar mai bine faci primele contacte fara nici un ajutor.Doar in cazul in care stiu si eu peste citeva luni nu o sa fii multumit poti folosi si aceste sprayuri care nu dauneaza nicicum, decit daca dai acolo foarte mult.Bine si mai depinde acum si de tipa ce vrea si cit vrea, deci trebuie sa fiti cam cu aceleasi nevoi sau pe aproape.Dar si aspectul asta necesita ceva experienta mai ales din partea fetelor care descopera multe chestii uneori chiar si dupa ani.Bafta oricum si spor la treaba.

| Oana92 a răspuns:

Un astfel de diagnostic nu se pune unui virgin. Si nici dupa primele contacte sexuale nu se poate pune un astfel de diagnostic, pentru ca e firesc ca cei lipsiti de exprienta sa nu poata sustine o erectie foarte mult timp. Plus de asta senzatiile sunt foarte puternice la inceput, sunt noi, deci si orgasmul va veni mai repede. Dupa 6 luni-1 an de activitate sexuala constanta, daca durata nu creste, se poate vorbi de ejaculare precocee.

| Danysan a răspuns:

Amice actul sexual nu dureaza mai mult de zece minute hai 15 la aia care au batut acu pe nicovala de mai multe ori. Toata lumea se lauda ca ei fac sex 4 ore sau eu stiu toata noapte...total fals. Actul sexual dureaza in jur de 10 minute pentru ca devine apoi stanjenitor si de ce nu dureros pentru femeie.Asa ca poti sta linistit cu ce zici tu ca ai ca daca ai rezistat 10 minute -nu ai nici un stres-Fundita.:-D?

| Crissu3005 a răspuns (pentru Danysan):

laughing crezi tu?

| Danysan a răspuns (pentru Crissu3005):

Nu cred- cam asa e -Dupa o perioada durerea la unele femei isi face aparitia... -Devine frustrant si pentru barbat-actul sexual se prelungeste im momentul in care femeia nu ajunge la orgasm -oricum il poate mima ca sa il faca pe fraier sa se simta bine ...si sa termine tavaleala.

| Crissu3005 a răspuns (pentru Danysan):

10 minute?laughingnu are ce sa te doara dupa 10 minute... dudeeeeeee...

| Danysan a răspuns (pentru Crissu3005):

Ha era sa zic ceva da ma abtin -ce te face sa crezi ca dupa zece minute nu doare...laughing

| Danysan a răspuns:

Actul sexual dureaza 10 minute(Pnetrarea...)

| AgathaRo a răspuns:

Recomand sa iti limpezesti gandurile, in timpul actului sexual fii cu mintea in alta parte sau in alt moment al zilei nu la locul faptei daca intelegi ce iti spun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa nu fi prea excitat, nu ai cum sa-ti dai seama daca suferi de asa ceva. Daca nu ai vizionat prea multe filme porno si nu ai exagerat cu masturbarea este totul ok, esti la inceput si daca o sa faci tot cu o incepatoare eu zic sa va informati ce este acela un preludiu, mai conversam daca doresti

| NickName01 a răspuns:

Chiar şi dacă nu ai avea îndoieli în privinţa căsătoriei cu ea, consideră că pentru liniştea şi echilibrul vieţii şi a familiei tale de "mâine", este nevoie să respectaţi ordinea lucrurilor şi să aştepţi momentul căsătoriei!

Altceva este mai grav...
Sexualitatea înainte de alcătuirea familiei este o adevărată cutie a Pandorei. Este vital să nu se atenteze la drepturile şi,, liniştea" Familiei de mai târziu, a ei şi a ta! Distracţia este un viciu dificil de controlat? Dar costul ei nu este nici mai mult nici mai puţin decât... liniştea unor familii! şi sacrificiile uriaşe care se vor raporta la ele...

- La urma urmei, ce se va întâmpla într-o neprevăzută situaţie în care vă despărţiţi? Ce se va întâmpla mai târziu în familia ei?
- Relaţiile intime creează "link-uri" nedorite, ce se vor resimţi cel mai bine mai târziu, în familie, ca în oglindă de către celălalt partener... toată viaţa!

- Acest lucru va fi o adevărată "fractură" mai târziu, iar în acest sens statistica nu minte...
familia celei de care tu îţi baţi joc acum, poate uşor fi făcută praf!