| Anonim_4705 a întrebat:

Am avut o relatie de 2 ani, iar acum 1 saptamana mi-a zis ca vrea o pauza, ca nu stie ce simte, ca e bulversat. L-am cautat pana ieri.Astazi am intrat pe id lui si am vazut ca vorbeste cu o fata! Ea ii lasa mesaje. Pozele dupa hi5 nu le-a sters, nu si-a schimbat parola, nimic! Ce sa fac? Oare ce se intampla.Noi nu ne-am certat niciodata, nu am fost niciodata certati nici macar o ora, si acum.Imi tot repeta ca vrea sa-si dea seama, sa-i dau timp!

6 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, daca vrea timp, ofera-i timp, chiar nu e cazul sa il tot cauti si sa insisti. Poate ca e confuz sau trece printr-o perioada mai putin favorabila.Fi rabdatoare si lasa-l sa te caute el, daca e sa mai fiti impreuna, ve-ti fi si daca te iubeste cu adevarat, nu va sta prea mult fara tine si se va intoarce tot la tine. Mi-am dat si eu seama ca cu cat insist si ma milogesc mai mult, nu rezolv nimic, spune-i ca esti de acord cu decizia lui si ca sa se gandeasca bine ce vrea, nu il suna, nu il cauta, da-i pace, are nevoie de timp si ceva imi spune ca se va intoarce la tine.Ca totusi ati fost 2 ani impreuna si nu e totuna, va leaga sentimente si amintiri, intamplari.
Poate chiar e bulversat, poate nu stie ce simte, cand iti va simti lipsa, il vei avea sigur din nou in bratele tale. DAca cumva nu va mai dori sa fie cu tine, desi poate vei suferi, respecta-i decizia, nu poti forta pe cineva sa te iubeasca sau sa fie cu tine, totul depinde de sentimentele lui si acorda-i timpul necesar, fa pe indiferenta, asa poate isi va da seama de indiferenta ta si cum indiferenta doare sigur te va cauta sa vada de ce te-ai schimbat asa fata de el, daca ii pasa va veni garantat!

| Libelle a răspuns:

Daca vrea timp da-i timp.
am ajuns eu la concluzia ca uneori din prea multa dragoste pentru cineva devi stresant/a.mai bine o lasi balta un timp si nu-l mai cauti.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Din pacate, eu cred ca are pe altcineva, stiu ca este trist ca-ti spun.
vorbeste foarte serios cu el.
din punctul meu de vedere o relatie nu va mai fi la fel dupa o pauza...

| HBK a răspuns:

Cineva i-a cam dat de gandit prietenului tau, de aceea se poarta asa.trage de timp, cere pauze, incat sa si puna in ordine gandurile sa vada pe cine alege.NU-i viata asa roz.Sa spui dupa 2 ani ca esti bulversat, ca nu stii ce simti. Sper ca nici tu nu crezi asa ceva, ca si mine.Nu-l mai cauta, cand isi va da seama ca a facut o greseala v-a venii el la tine.Fii tare.

| viatadecacatt a răspuns:

Nu ii mai da atentie cateva zile, numai da nciun semn de viata si daca tine la tine o sa te caute si o sa vrea sa va impacati. Daca nu, inseamna ca nu o sa mai fiti impreuna.

| Milei a răspuns:

Ar incerca sa meriti caci fiecare dintre noi are nevoie de timp p/u ceva! Nu te intrista, fii tare