| IngerG a întrebat:

Am bagat in seama pe Facebook o fata pe care nu o cunosteam. Ea imi raspunde la intrebari dar, nu ma intreaba nimic. Cum sa ii captez atentia? Vi se pare un gest urat daca un baiat incearca sa agate o fata pe care nu o cunoaste?

8 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Atunci cand un baiat nu este in stare sa-si faca o prietena din lumea reala, apeleaza la facebook. Gestul nu este urat, este un gest disperat.

| IngerG explică (pentru neutrino):

Da, aici ai dreptate, pare un gest disperat. Dar ce parere ai daca baiatul ar agata-o pe strada?

| neutrino a răspuns (pentru IngerG):

Gesturi de golanas, la care, culmea, multe fete raspund.

| Dariusuu a răspuns:

Eu stiu cum e sa faci pe reporterul cu cineva.

Tu o intrebi tot felul de lucruri iar pe ea in cot nu o doare.

Daca ar vrea sa te cunoasca ti-ar pune cateva intrebari.

Scuze ca te dezamagesc dar fetei nu i pasa de tine.

Ca sa i captezi atentia ar trebui sa o vezi live sa incerci sa vorbesti cu ea.

Altfel nu vad cum.

| TheBrainiac a răspuns:

Asta deja e rea vointa la tine. Ti s-a zis deja ce sa faci ca sa atragi o fata... Nu vrei sa asculti, nu primesti rezultate. Invata sa fii atent la detalii ca sa poti sa vorbesti cu o fata. Faptul ca nu iti pune intrebari, e un semn ca fata nu e interesata de tine, pentru ca inca nu ai reusit sa o atragi. Cauta alta.

| Comandorul a răspuns:

Nu prea ai ce face in cazuri ca acesta. Atat timp cat pe fata nu o atragi, sau nu o interesezi, nu vad cum i-ai putea capta atentia. Daca vezi ca nu merge si iti raspunde in sila, mai bine te lasi pagubas, caci altfel mai mult iti vei face suparari. Incearca sa ai rabdare sa cunosti o fata, si atunci vei vedea ca va fi mult mai usor. Nu te grabi, fiecare isi gaseste perechea mai devreme sau mai tarziu.

| Vlad_Dascalu_1993 a răspuns:

Salut,nu este urat sa incerci sa agati o persoana pe care nu o cunosti deoarece daca nu am cunoaste fete ce am face? Incearca prin conversatile voastre sa ii oferi si un pic de indiferenta si poate va da roade!

| IngerG explică (pentru Vlad_Dascalu_1993):

Nu stiu la ce te referi prin indiferenta. Ea oricum e indiferenta deci nu stiu cum ar atrage-o acest lucru.