| Nusunteu1234 a întrebat:

Am dureri abdominale,iar sanii sensibili la atingere si am observat ca am o scurgere usor rozalie iar menstruatia mi-a intarziat cu peste o saptamana, am avut contact sexual dar protejat, e posibil sa fiu gravida?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca toate partidele sexuale au fost protejate cu prezrevativ si nu au existat momente de joaca intre partide, fara protectie, atunci nu exista sanse de sarcina.

Fa un test de sarcina DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala, cu prima urina de dimineata!

| helpforyou a răspuns:

Dacă ai avut protejat sigur nu ești gravidă.
Posibil să îți vină curând.

| iulia0514 a răspuns:

Sfatul meu este să mergi la medic! Scurgerile acelea roz nu prevestesc nimic bun!

| Alina0124 a răspuns:

Posibil că urmează să-ți apară o infecție urinară.

| Nusunteu1234 explică (pentru Alina0124):

Dar menstruatia nu mi va veni? Sunt ingrijorata ca pot fi însărcinată

| Alina0124 a răspuns (pentru Alina0124):

La mine s-o întâmplat să nu-mi vină o lună întreagă, asta nu înseamnă că sunt însărcinată. Du-te la un ginecolog ca să fii mai sigura.

| user11080601008 a răspuns:

In mod normal dupa fiecare act sexual cel mai ok ar fi ca baiatul sa verifice la baie daca s-a rupt ceva sau daca este totul in regula pentru siguranta amândurora. ca sa iti raspund la întrebare, este posibil sa iti vina si sa fie ceva pre-menstrual, care sa iti anunțe menstruația, o scurgere. in mod normal durerile abdominale si sânii sensibili sunt simptome ale menstruației, cel putin mie asa mi se intampla.