| mariaaaax0 a întrebat:

Am făcut dragoste cu iubitul meu, momentan nu ne dorim copii pentru ca avem o varsta in care nici nu ne gandim la asa ceva.El a ejaculat facandu-i sex oral si am impresia ca mi-a ramas pe mana lichid seminal(sperma), totusi nu am avut șervețele sau tendința sa ma spal pe maini in momentul respectiv, am zis sa pun mana pe lenjeria intimă(chilotii) chiar daca imi simteam degetele umede, posibil sa existe un risc pentru ca am facut lucrul asta? Tin sa menționez ca nu am atins labiile sau orice altceva ce apartine de vagin.Multumesc

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Voi aveti parinti?
De ce dumnzeu nu va educa si nu va supravegheaza, lasandu-va sa va jucati cu organele sexuale, fara ca macar sa aveti idee ce se poate intampla?

Atata lipsa de educatie si indolenta nu doar din partea parintilor dar si a voastra, care habar nu aveti cum se fac copii, daca tu crezi ca-i posibil sa ramai gravida cu mana.

| Violleta2022 a răspuns:

"Chiloti lipiti de vagin..." cate imbecilitate si prostie poate sa spuna acest user Punctisivirgula!

El habar nu are ca-i imposibil sa bagi chilotii in vagin, fiindca nu are nici cele mai elementare cunostinte de anatomie a organelor sexuale femeiesti, dar isi da cu parerea din prostie.

| VoidEternal a răspuns:

Nu exista risc de sarcina doar din atât.

| mariaaaax0 explică (pentru VoidEternal):

Chiar si daca mi-a atins vaginul lenjeria intimă?

| VoidEternal a răspuns (pentru mariaaaax0):

Chiar și dacă.

| Robert2526 a răspuns:

Nu sunt sanse deloc happy Stai linistita. Este chiar amuzant ca cineva poate crede ca ramane insarcinata in acest fel

| irina4219 a răspuns:

Însărcinată poți rămâne doar prin penetrare. Inca ceva, pentru tine și restul copiilor care se decid să facă sex, zic asta pentru că ori ești copil, ori abia ți-ai început viața sexuală și nu realizezi ce înseamnă asta. INFORMAȚI-VĂ ÎNAINTE să vă începeți viața sexuală, vad pe TPU zeci de întrebări de la copii care se decid sa se intereseze abia după ce fac sex și cred că au făcut ceva gresit. Nu este normal așa, într-adevăr mulți nu se interesează de la părinți pentru că va începeți viața sexuală la vârste fragede, nici eu nu am putut sa vorbesc cu ai mei și totuși am fost suficient de informată pentru a întreține relații sexuale, deci asta nu este o scuză. Internetul e plin, citește de pe mai multe site -uri pentru că nu toate informațiile sunt corecte, vorbește cu prieteni/colegi/cunoștințe care sa te lămurească cu lucrurile pe care nu le înțelegi sau pe care nu știi dacă le poți crede sau nu, dacă nu ai cu cine sa vorbești întreabă aici, da, dar ÎNAINTE de a începe sa faci sex, nu după. Într-adevăr, sună a critica, dar ce faci tu și ce fac mulți de aici e periculos și nu e de joaca cu sarcina/ bolile cu transmitere sexuală. Înainte să mai faci sex cu iubitul tau îți recomand să pui aici toate întrebările la care ai nevoie de răspuns, sau întreabă -ti prietenii, sau interesează-te din alte surse, te poți descurca și singura. Seară bună!

| Punctsivirgulaa a răspuns:

1.Chilotii sunt fixi/lipiti pe vagin sau mai exista si loc de *respiratie*?
2. Daca nu ai atins vaginul, sansele sunt foarte, foarte mici..probabil 1-2 la suta dar nici astea.
3.Simteai mana/degetele plina/pline de lichid sau doar pe undeva anume a mainii/degetelor?
Ai grija in astfel de situatii, spalarea pe maini este cea mai recomandata dupa orice tip de sex, de preferat cu sapun/orice altceva cu ph ridicat inainte de atingerea vaginului, macar stergerea lichidului si fara atingerea vaginului pana nu exista spalare pe maini, poate supravietuii intre 20 min si 60 min in aer liber.
Raspunde mi la intebari ca sa ne dam seama.

| mariaaaax0 explică (pentru Punctsivirgulaa):

1.Chiloți erau de tip tanga nu prea mai exista loc "de respiratie"
3.Nu aveam mâna sau degetele pline aveam puțin pe degete

| Punctsivirgulaa a răspuns (pentru mariaaaax0):

Unde pe degete aveai? Oricum stai fara grija, nu prea cred ca exista nici cel mai mic risc pentru o chestie de genul daca nu te ai atins/penetrat singura, acum depinde dar ar fi un caz la 10 milioane probabil, foarte ghinionistă sa fi. Ai grija pe viitor.

| mariaaaax0 explică (pentru Punctsivirgulaa):

Nu m-am atins deloc și am avut cumva pe laterale la degete