| ionica_7509 a întrebat:

Am facut sex pana acum doar de 5 ori(de fiecare data protejat) insa a 5 oara cand am facut-o am avut o mica sangerare. Mentionez ca am mai sangerat doar prima dat cand am facut-o( la dezvirginare). E adevarat ca m-a si durut acum. porobabil din cauza pozitiei insa se poate sa fie normal si sa nu fiu inca obisnuita cu aceasta "schimbare" si de aceea sa fi sangerat inca putin? mentinez si ca sunt inainte de ciclu, mai exact cu 4 zile (primul ciclu menstrual de cand am facut-o prima data) are vreo legatura? se poate sa imi vina mai repede putin?

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sangerarea dupa contact sexual nu este normala. Poate fi de la pozitie si un himen incomplet rupt, dar poate fi si de la o rana pe col. Stii, cred, ca in prima luna de la inceperea vietii sexuale trebuie sa te duci la ginecolog, asadar, du-te si vei afla cauza si daca este ceva ingrijorator (rana pe col ar fi ingrijoratoare, dar ciudata la atat de scurt timp de la inceperea vietii sexuale).

| MarinaElkhatib a răspuns:

Absolut deloc este normal sa ti se intample asa ceva si la mine asa sunt mai multe tipuri de himenuri unele usoare altele mai grele e posibil sa ai unu greu sau nu te-ai obisnuit daca e inainte de ciclu cu 4 zile poti sa o faci si fara nu ramai gravida deloc pentru ca iesi din perioada ovulatiei si nu ramai...mult succes in continuarewinking

| NoName_8511 a răspuns:

Stai linistita, sunt fel si fel de fete! Nu ai de ce sa-ti faci griji.

| benny_5300 a răspuns:

Don't worry! be happy! nu iti face griji...si sa il folosesti de fiecare datawinking