| 0783445712 a întrebat:

Am fost intr-o seara cu prietenul meu la ziua unei prietene, noi după un timp ne-am retras intr-o camera si am început sa ne sarutam, apoi el mi- a bagat degetul. Oare mi s-a rupt himenul? Ajutati-ma va rog!

19 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Acum e tarziu sa te ajutam,ce s-a intamplat,s-a intamplat si esti pe deplin raspunzatoare,realizeaza acest lucru.
Nu tin sa te cert sau sa-ti fac morala,dar n-am sa inteleg niciodata de ce cei din generatia de azi,aveti un respect de sine atat de scazut!
Te iubesti pe tine,nu-i asa? Ai grija sa nu racesti,sa nu te arzi,sa nu cazi si sa te lovesti,cum poti lasa o alta persoana sa-si infiga degetele in locul tau cel mai intim?
Da,intunericul,imbratisarile,faptul ca erati singuri te-au ametit,dar asa ceva sa nu permiti niciodata,tine de self respect si sa nu admiti nimic!
Nici nu vreau sa ma gandesc la cati microbi ti-a transmis,nici nu stim ce anume a atins cu mainile si ce anume "vietati" ii colcaiau pe sub unghii,ma apuca ameteala!
Daca ti-a rupt himenul sau nu,este o alta poveste,incepe prin a observa daca ti-ai patat lenjeria intima cu vreo picaturica de sange,stiut fiind ca himenul e o membrana irigata cu sange,de cativa milimetri grosime.
Daca nu a existat sange,nu l-a rupt.
Daca ai mancarimi sau apare vreo scurgere ciudata,prezinta-te la medic,fara nici o intarziere.
Si,invata sa nu te lasi atinsa in acest mod barbar de orice needucat care sustine ca te iubeste,respecta-te TU pe tine si asa,o vor face si ceilalti!
Cele mai multe fete isi pierd virginitatea in paturi valuroase, inconjurate de tandrete si iubire, cu muzica joasa si parfum ambiental si-si aduc aminte cu drag si emotie de acest moment.Tu ce-o sa faci, o sa-ti amintesti de o camera obscura si un deget murdar?
Realizeaza ca ORICE faci in viata, iti da tonul pentru pasul urmator.
Si nu mai gresi!
happy

| 0783445712 explică (pentru greece12):

Pai am avut un moment de sangerare dar in acele zile așteptam sa intru la menstruatie, de aceea nu stiu ce sa cred. Oare m-ai sunt virgina?, nu s-a rupt himenul?

| greece12 a răspuns (pentru 0783445712):

Mi-e teama ca s-a rupt...
Te invit sa faci o vizita medicului ginecolog,pentru un control de rutina, e singurul in faza actuala care iti poate spune cu siguranta.
In mod sigur ai simtit durere, ai avut si acea mica sangerare care putea fi usor confundata cu menstra, dar cu toate astea in afara medicului ginecolog NIMENI nu-ti poate raspunde cu siguranta.
Asa ca, da dovada de maturitate si mergi la medic.

| darrio2007 a răspuns:

Dar tu nu ai simtit nimic?

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
tu te gandesti doar daca ti-a rupt acea pielita numita himen, dar la un pic de infectie, nu te gandesti? ma indoiesc ca inainte de acel moment baiatu s-a spalat pe maini..deci inainte sa va apucati de jocuri tampite si mai ales si la o petrecere, asigurati-va ca sunteti curati, ca aveti varsta necesara, documentati-va si apoi jucati-va..acum depinde cat de agitat a fost el si pana unde ai permis tu sa se joace el cu degetelul, poate este rupta acea pielita, dar poti sta linistita ca inca esti virgina, si inca ceva.e foarte urat sa te duci la o petrece si voi sa va faceti de cap.
O zi bunahappy

| anonim_4396 a răspuns (pentru caramela):

Mi-ai luat vorba din gura.Mai trebuie si a biserica in timpul slujbei sa faca asta.Frumos raspuns dar... fundita nu cred ca iti acorda.Cam tare raspunsul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru caramela):

Urmeaza sa revina cu o intreare:" hey, TPU, am candidoza, cu ce se trateaza?".

| caramela a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc pentru apreciere, nu am nevoie de fundita, nu asta e scopul meu, important este sa pot ajuta si informa acolo unde cred ca ma pricep, este urat gestul lor facut la ziua unei prietene..nu se face asa cevastraight face
cat despre candidoza, crezi ca ar fi ceva iesit din comun?
O zi bunahappy

| Eufourikul a răspuns:

Nu ti s-a rupt! Nu ti se rupe nici daca te masturbezi singura, draga mea...Ai nevoie de ceva "gros" care sa iti rupa definitiv himenul.Pace!

| SimonaCristina a răspuns:

Poate fi deflorare si fara sngerare sau durere daca ai himen elastic. Confirmarea virginitatii ti-o da ginecologul. Oricum e pacat ca permiti sa ti se faca aceste lucruri, respecta-te mai mult ca sa fii respectata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De rupt s-ar putea sa nu, dar pe viitor cand va mai jucati asa trebuie sa aveti gija la igiena, sub unghii se ascund cele mai multe bacterii

| Hαppiηеss a răspuns:

Mie chestia asta cu degetele bagate in vagin mi se pare un gest grosolan facut din nesimtire.
Un baiat cu bun simt care isi respecta iubita nu ii baga ca taranul degetele in vagin, iar o fata care se respecta nu accepta asta!
Nu esti prima si nici ultima care a patit-o dar sper ca macar tu sa fi invatat ceva si pe viitor sa nu mai accepti astfel de gesturi.

| caramela a răspuns (pentru Hαppiηеss):

Un raspuns de nota 10 si mi-a placut ceea ce am citit!
O seara bunahappy

| trixiiie a răspuns:

A durut, ai găsit sânge pe chiloţel? Dacă nu nu. Stai lină! :*

| SpeedGonzales a răspuns:

Nu s-a rupt daca n-a curs sange/durut. Pentru asa ceva e nevoie de muuuult mai mult.Dar ai grija ca si din joculetele astea poti ramane cu sechele.

| Maryzzz a răspuns:

Hey! Daca te.a durut sau ti.a curs sange. poate. Eu cred ca nu. e nevoie de mai mult de un deget pentru., asta, happy

| 0783445712 explică (pentru Maryzzz):

Ms, o sa țin cont de părerea ta

| 0783445712 explică (pentru Maryzzz):

Ms, o sa țin con de părerea ta

| 0783445712 explică:

Pai după aceea am avut un moment de sangerare, dar erau si acele zile in care trebuia sa imi vina ciclul, cam dupa cateva zile.dar imi pare extrem de rau. Nu stiu ce sa fac, sa stiu daca s-a rupt sau nu himenul si daca mai sunt virgina