| PapushaBruneta a întrebat:

Am furat un rimel din Kaufland dar nu m-a vazut nimeni. Cand am ajuns la casa imi era frica sa nu isi dea cineva seama asa ca l-am scos din buzunar si l-am pus la cumparaturile unui baiat din fata mea si cand l-a trecut la pret el a zis ca sa-l scoata ca el nu a cumparat asa ceva. Si casierita se tot certa cu el cum ca daca era acolo inseamna ca el l-a luat dar poate a uitat. El zicea ca nu are pentru cine sa-l cumpere si ca nu e gay sa se dea cu rimel. S-a uitat in spate si m-a vazut ca sunt rosie la fata si cred ca si-a dat seama dar nu a zis nimic. Pana la urma nu l-a mai cumparat si cand sa mearga afara striga in gura mare: Vedeti ca fata aia l-a luat! :O uitati ca e rosie la fata. Asa am ramas straight face pur si simplu imi era rusine pentru ce am facut. Baiatu ala o cunoaste pe verisoara mea si i-a spus. Si cum verisoara mea e o nesimtita a spus la niste prietene de ale ei si ele tot timpu cand ma vad pe strada striga dupa oameni: nenea, tanti aveti grija la buzunare ca fata aia fura straight face Imi pare rau pentru ce am facut si vreau sa fac ceva ca toti sa uite. Ce sa fac? sad

13 răspunsuri:
| elasexygagica a răspuns:

Mai dao dracului de treaba, nu ai bani de un rimel?straight face

| Anca a răspuns:

Cleptomania sa stii ca se trateaza la psiholog.

| fabiola a răspuns:

Sa inveti ceva din asta, sa nu mai incerci vreodata ceva de genul si sa lasi timpul sa treaca!

| Klepto a răspuns:

Ha, vrei ca toti sa uite?
Iti spun eu sigur ca oamenilor le plac povestile de genul si nu o sa te lase ei sa uiti ca o sa-ti aminteasca incontinu.
Data viitoare cand iti mai vine cate-o tendinta de cleptomanie fara niciun motiv o sa stii sa bage mainile in buzunar ca asa se invata omul minte, din greseli ca si vorba aia "Dupa ce te arzi, sufli si in iaurt".
Cu timpul chestia asta nu o sa te mai deranjeze si o sa fie ca o poveste "vai ce copilaroasa eram cand am facut aia..." sau ceva de genul.
Cu timpul oamenii o sa se plictiseasca si nu o sa fie peste o zi, doua, trei.
Solutii:
1.Astepti sa treaca timpul tau si sa apara altcineva cu o poveste si mai si.
2.Te impaci cu ideea ca trebuie sa te ranesti ca sa inveti.
3. Daca nu poti astepta sa treaca toata faza asta, poti oricand sa te muti.

| BRG a răspuns:

În primul rînd ai făcut un gest foarte urît, să furi e ceva josnic, chiar și o bucată de pîine dacă furi că nu ai ce mînca e un lucru de condamnat, dar un rimel care sigur nu î-ți ține de foame, cît costa acel rimel poate într e 14 și 30 lei cu aproximatie, dar tu ți l ai dorit, și cum nu aveai bani, te ai gîndit că l păcălești pe băiatul ăla, i l ai aruncat în coș crezînd că el nu o să-și dea seama ce a cumpărat, și că și rimelul făcea parte din listă, și tu te făceai cu un rimel moca, greșită mișcare, bravo băiatului care a fost pe fază la măgăria pe care ai făcut o, iar verișoara ta nu este o nesimțită, nu, ci este o fată corectă și cinstită, care vrea ca să te ajute să te îndrepți, nu m ai fă astfel de lucruri, bine că nu te a prins vreun agent de pază, că te ducea direct la poliție, Biblia ne recomandă să muncim din greu ca să avem cu ce ne cumpăra lucrurile de care avem strictă necesitate, furtul este un lucru condamnat de Biblie, Dumnezeu nu dorește ca noi să ne ocupăm cu așaceva, roagăte lui Dumnezeu să te ierte, și nu m ai fă aceste fapte condamnabile, caută să muncești, fată tînără ești, dorințe și pretenții ai, așa că schimbă-ți obiceiurile și apucă-trebuie serios de muncă, și atunci pe banii tăi și pe munca ta cumpără-ți nu un rimel, o sută. Succes.

| NuConteazaCineSunt a răspuns:

Hey girl! Nu lua in seama comentariile rautaciuoase. Uite ce-ti zic eu:
1.Nu-i baga in seama, daca vad ca le dai atentie, o sa ii satisfaci!
2.Zi-le si tu: "Gelos?", "Geloasa?" si el/ea o sa intebe "Pe ce sa fiu?" sau ceva de genul si tu poti sa spui: "Atunci de ce comentezi?". Sau poti sa intrebi si "Ciuda?". Cel putin asa fac eu si se enerveaza de le ies creierii din cap (de fapt nu au creier, au ceva care seamana cu el, dar e din plastic).
3.Recunoaste-ti fapta. Daca o recunosti ii vei face nervosi pentru ca lor le place sa te tachineze cand nu recunosti. Si daca te intreaba ceva de genul: "Macar recunosti?" spui tot "Gelos/Geloasa?" si daca te intreaba de ce spui acelasi lucruwinking.
4.Da-i dreqului, nu-i baga in seama, chiar daca iti este rusine, nu-i baga in seama, fac asta doar ca sa te tachineze.
5. Daca verisoara ta ar tine la tine catusi de putin, nu ar fi zis. Daca te iubeste cat de putin nu ar fi zis. Asta e sa-ti dai seama pe cine ai in familie. Daca tinea foarte putin la tine nu spunea, deoarece esti verisoara ei si totusi. Asta inseamna ca nu iti este o prietena adevarata, si isi bate joc de tinewinking. De exemplu eu cu verisoara mea ne intelegem f bine, numai ca NU EXISTA zi in care sa nu ne certam din nimichappy. Si daca as fura, nu cred ca ar spune la tot neamulhappy. Nici eu nu as spune. Decat celei mai bune prietene care nu spune nimic, deoarece o cunoaste pe varmea, si nu spunehappy.
Deci... sper ca te-am ajutat!

| anonimul a răspuns:

Sa te prefaci ca n-ai facut nimic si ca sunt doar zvonuri

| Zoya333 a răspuns:

Au aflat prietenii` acum afla tot universu` laughing Urat ceea ce ai facut, mama ta ar fi trebuie sa te educe mai bine :p

| IceShot a răspuns:

Poi 1 nu trebuia sa furi al doilea ei nau cum sa mai uite asa ca... nu mai aduci in discutie kaufland si asta e alta metoda nu-i

| SIsUTuDoR a răspuns:

Scumpa mea nu trebuie sa iti fie rusine uitate la tv.ok suzama ca iti spun ''tirfele''sunt invidioase de ce ai avut curaj si +de asta tipul este un taran nu este gentalmen daca era un domn il paltea si nu facea atata tantam pentru un simplu rimel u laughing vezi cum ee chiar si uni hip-hopari fura sifac piese pe genu si nu e le rsine ii cunoaste o tara intreaga sper ca stii la cine ma refer ''ne place sa furam''laughing daca nu fruri mori de foame in tara asta.ok nu mai fura si pune la altul in cos fura si askunde bine in buzunar da ma tem sa nu te vada pe camera si cind treci la casa uitate la tel nu te uita laa caserita laughing)rupe etiketa la ceva daca furi numia produsul lasa-l. daca mai striga alea dupa tine spune-le s taka din gura ca u nai putea face asa ceva si ca tipul sa inselat tie iti era rusine de faza p care a facut-o cu caserita sau tiganit laughing) pentru un rimel.tie iti era rusine de gestu lui sa nu recunosti ci o data ce ai facut. Dumnezeu te iarta daca ii ceri iertare.ele dau dovada de copilarie de ura ciuda nu am cuvinte la vad ca si niste copile de gradi laughing0scuze asta este daca mai sriga spune-le :eu n-am furat nici o data si no voi face mai bine uitati-va la voi si pe urma sa rideti de altul laughing)sa rizi si sa le intorci spatel.imi dai si mie ceva pentru efortul scrisului::XXX
saai grija nu te lua dupa toti oamei nebuni.numaifak umbra Pamintului.''is sigura ca ai avut nevioe de acel rimel doar traim in Romini toti avem nevioe de ceva si poate nu-i ne permitem si atunci apelam la situatii disperare sadsi nu ne dam seam pe moment ce facem.eu te felicti pentu curajul tau :XX:X: te besk ai grija de tine nu te lua duap toti cokalri nau trecut prin viata inca am multe de invatat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Verisoara ta trebuie executata, baiatul ala ar merita 1 an de tortura, iar tu 5 de ani de regim la apa si paine.

| Queen1456 a răspuns:

Hey, nu pot spune ca nu e nimic rau ca ai furat. nu trebuie sa ii bagi in seama, ast este se mai intampla.(copilaria)... nu trebuie sa ai niciodata incredere in verisoara ta! ...pai, ca sa nu te mai tachineze. trebuie sa spui,, i e sa fac eu''..chiar daca te doare trebuie sa arati ca nu iti pasa. trebuie sa fii indiferenta,! trebuie sa le cauti un al subiect si mai si decat al tau! trebuie sa le comentezi. sa nu ii bagi in seama. sper ca te-a ajutat kisskiss!

| Ony_7205 a răspuns:

O,ce m-am amuzat, desi nu e ceva d' ras si pentru un baiat e rusine sa fure...da pentru o fata, ce sa mai sp? alta data s' nu mai faci.